Першою жертвою протестів у М’янмі стала дівчина, котрій вистрелили у голову

фото: ТСН

Вона померла після десяти днів у реанімації. Їй поцілили в голову під час розгону силовиками масового протесту проти нового військового уряду країни. Дівчина стала першою жертвою цих протестів у країні.

Про це пише Reuters, цитує Громадське.

Поранену 20-річну дівчину госпіталізували у важкому стані ще 9 лютого. Десять днів вона перебувала в реанімації на апараті життєзабезпечення, однак 19 лютого все ж померла.

Співробітники лікарні підтвердили її смерть об 11 ранку та заявили, що її тіло будуть досліджувати, оскільки дівчина стала «першою жертвою несправедливості».

Загибла дівчина працювала продавчинею в місцевому магазині у місті Янгон, де відбувалася протестна акція. Її поранили в той час, коли силовики розчищали площу міста від протестувальників.

Учасники протестної акції встановили для неї вівтар у Янгоні, куди люди приносили квіти, а також прапори керівної партії М'янми «Національна ліга за демократію» (НЛД).

Як зазначають місцеві ЗМІ, протести 9 лютого були здебільшого мирними. Мітингарі виходили на вулицю з прапорами та символікою НЛД і закликали новий військовий уряд, який прийшов до влади 1 лютого, звільнити затриманих політиків і «піти геть».