На Львівщині жінку на власному обійстю вкусила отруйна гадюка

Фото ілюстративне

Змія вкусила мешканку курортного села Славське в Карпатах, де відпочиває багато людей – Ольгу Плечій. У жінки на подвір’ї росте трава, вона просто йшла, нічого не підозрюючи, несла в будинок дитину і у той момент відчула болючий укус. 

Жертвою змій стала ще одна мешканка Львівщини. 30-річну жінку негайно забрали в лікарню. Про це Львівському порталу повідомили у департаменті цивільного захисту населення ЛОДА.


Ольга подумала, що це була звичайна бджола і не надала цьому значення, через що втрачала дорогоцінний час. Лише через кілька годин, коли отруйна лісова гадюка знову показалася на подвір’ї, жінка все зрозуміла. Її нога стала набряклою і синьою.Жінка одразу ж примчала до лікарні, але поки що ходити вона не може. 

На жаль, протиотрути до укусів карпатської гадюки в Україні немає, бо ліки у нас не зераєстровані. Є лише від отрути степових змій. Але давати її людям радять лише в крайньому випадку, бо вона може викликати страшну алергічну реакцію. Жінку рятували протиотрутою польських виробників. Зараз життю жінки вже нічого не загрожує, але людей застерігають. 

Якщо випадково побачили плазуна поряд із собою – не панікуйте, не наближайтесь і не робіть різких рухів, а спокійно відійдіть. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів. Будьте уважні у місцях, де можна зустріти плазунів: висока трава, кущі, ліс. Вирушаючи у ліс краще взувати високе, щільне взуття, котре змія не прокусить.
Якщо вже вкусила, кінцівку слід повністю знерухомити і прикласти щось холодне, щоб кров не розносила отруту по всьому організму. Потрібно негайно звернутися в лікарню.

Отрута гадюки – наслідки укусу і симптоми

Отрута гадюки не така сильнодіюча, як наприклад, у кобри або гримучої змії, але і вона в деяких випадках може бути смертельною для людини. Тому не зайвим буде ще раз нагадати, що від гадюки, втім, як і взагалі від всіх отруйних змій варто триматися подалі.

З іншого боку отрута гадюки знайшла своє застосування в медичних цілях, з неї виготовляється цілий ряд лікарських препаратів, використовується вона і при виробництві косметичних засобів. По своїй хімічній структурі отрута гадюки складається з білків, ліпідів, пептидів, амінокислот та солі й цукру неорганічного походження. Препарати з неї, допомагають як болезаспокійливий засіб при невралгії, ревматизмі, гіпертонії, шкірних захворюваннях.

В людський організм отрута гадюки при укусі потрапляє через лімфовузли і звідти миттєво опиняється в крові. Симптоми укусу гадюки: пекуча біль, навколо місця укусу буде почервоніння і відтік, як наслідок інтоксикації буде запаморочення, нудота, озноб, прискорене серцебиття. Зайве говорити, що при укусі гадюки варто негайно звернутися за професійною медичною допомогою.

Укус гадюки – перша допомога

Що робити, якщо вкусила гадюка, при цьому вкусила далеко від цивілізації (а так найчастіше і відбувається), де-небудь у горах-лісах:

  • Насамперед необхідно забезпечити вкушеному місцю спокій, зафіксувавши його подобою лангетки, або ж підв’язавши зігнуту руку хусткою. Після укусу дуже небажано активно рухатися, щоб запобігти швидкому поширенню отрути по організму.
  • Натискаючи пальцем в місці укусу потрібно постаратися розкрити рану і відсмоктати отруту. Робити це можна ротом, потім спльовуючи слину, але тільки в тому разі, якщо в роті немає ніяких пошкоджень: тріщин, подряпин, інакше отрута і через рот може потрапити в кров. Відсмоктувати отруту потрібно безперервно протягом 15-20 хвилин.
  • Після цього місце укусу необхідно продезінфікувати будь-яким підручним засобом, може бути горілка, спирт, одеколон, йод, та накласти на нього чисту і трохи давлячу пов’язку.
  • Бажано вживати якомога більше рідини, води, неміцного чаю, але ні в якому разі не каву і вже тим більше нічого алкогольного.
  • При першій же можливості обов’язково необхідно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря.