Коронавірус не став на заваді: як святкували новий рік у світі

Хвилини до кінця 2020–го однією з перших лічила Нова Зеландія. Попри епідемію, сотні людей зібралися на узбережжі Окленда, щоб зустріти Новий рік.

Це дослідили журналісти 5 каналу.

Старий, за добрим звичаєм, проводжали феєричними салютами з найвищої будівлі всієї південної півкулі – Скай Тауер.

А от узбережжя Сіднея цієї новорічної ночі стояло пусткою. Через зростання кількості інфікованих Австралія заборонила масові заходи, зокрема й святкові концерти. Навіть до центру міста потрапити можна тільки за перепустками. Втім давній традиції Сідней не зрадив і влаштував яскраве піротехнічне шоу, яке тривало 7 хвилин. Місцеві мешканці насолоджувалися дивовижею з вікон своїх осель.

Щедро й гостинно двері 2021–му відкривав Китай. Піднебесна чи не найбільше з усіх чекала на прихід Нового року, бо старий приніс їй лиху славу. Саме з китайського Уханя від початку 2020–го коронавірус розлетівся світом. Тепер Китай повернувся до звичного життя, а Металевого Бика задобрював гучними співами і танцями.

У Японії про настання Нового року сповістили дзвони древнього буддистського храму Сенсо–дзи. У Токіо зафіксували рекорд інфікованих – понад тисячу випадків за добу. Тож влада столиці закликала мешканців залишатися вдома у новорічну ніч. Натомість сусідка Японії – Північна Корея – велелюдних зібрань не злякалася. Двері 2021–му відкривала помпезним урочистим концертом. На березі ріки Пхеньян зібрав сотні людей, яких розважали співаки й танцювальні колективи.