Іран готовий виплатити компенсації родичам загиблих в авіатрощі “Боїнга” – підсумок 31 липня

Перемови між представниками спеціальної міжнародної координаційної групи та Ірану щодо збитого лайнера МАУ відбулися учора, 30 липня, у Києві. Про це повідомляють ТСН

новини. Вони тривали 11 годин і закінчилися пізно вночі.Іран визнав, що це його ракета знищила літак. Компенсація родинам українського екіпажу загиблих буде, але про конкретні суми поки що говорити зарано.

“Сума компенсацій має бути у рамках процесу. Мають бути визначені всі обставини того, що сталося і на цьому вже буде рахуватися сума компенсацій”, – зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. До того ж, потрібно остаточно з’ясувати усі обставини, що призвели до трагедії.

*Україна готує документи на екстрадицію затриманих у Білорусі "вагнерівців". Передусім тих, хто має український паспорт. Понад 3 десятки російських найманців неподалік Мінська білоруські правоохоронці затримали напередодні. Усі вони - представники приватної військової кампанії Вагнера, які ведуть бойові дії по всьому світу, і яких пов'язують особисто з Володимиром Путіним. Серед затриманих у Білорусі є жителі окупованих Донецька та Криму. Лукашенко справді намагається віддалитися від Путіна, чи все це затримання - вистава для білоруських виборців перед голосуванням. Головне – забрати зрадників додому. Але тепер потрібно, щоб швидко спрацювали дипломати, співробітники Генпрокуратури, Мін'юсту та СБУ.

*У МОЗ оприлюднили дані щодо Covid-19 за тиждень

За останні 7 днів в Україні лабораторно було підтверджено понад 7 тисяч нових випадків коронавірусу. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України, публікуючи дані статистики щодо Covid-19 за цей тиждень. “Протягом тижня (25.07 – 31.07) зафіксовано 7 061 новий випадок”, – сказано в повідомленні.

У Центрі МОЗ відзначають, що збільшення кількості нових випадків коронавірусу призвело до зростання за тиждень кількості українців, які зараз хворіють на Covid-19. “За підсумками тижня кількість активних хворих в країні зросла на 2 597 людей”, – проінформували в ЦГЗ МОЗ України.