Чауса затримано в ізоляторі: стало відомо, що 4 серпня екс-судді обиратимуть запобіжний захід

Пізно ввечері, у вівторок, 3 серпня, у  лікарні “Феофанія” детективи НАБУ затримали екссуддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що йому вручено клопотання про застосування запобіжного заходу, рішення щодо якого має завтра, 4 серпня, ухвалити ВАКС. Засідання призначено на 14:00. До того моменту підозрюваний перебуватиме в ізоляторі тимчасового тримання. Окрім того повідомляється, що наразі це вся інформація, яку може повідомити НАБУ.

Нагадаємо, 4 серпня у Вищому антикорупційному суді Миколі Чаусу обиратимуть запобіжний захід. Це вже намагалися зробити в неділю, але суддя не прийшов до зали засідань. Звинувачують Чауса в отримані хабаря у $150 тис. Цей факт НАБУ викрило ще в 2016, гроші знайшли схованими у двох скляних банках. Після цього Чаус втік до Молдови. У квітні цього року його викрали з цієї країни невідомі, а минулої п'ятниці він знайшовся на Вінниччині, в селі Мазурівка. Працівники СБУ буквально відбили Чуаса в поліції та повезли до Києва. Детективи НАБУ намагалися зупинити автомобіль, проте на їхні вимоги не реагували. В СБУ заявили, що суддю-хабарника не викрадали, а врятували. Запевнили, що діяли у межах закону. Адже розслідують справу про викрадення та незаконне перевезення його через державний кордон. 

Після цього, доставити скандального екссуддю Чауса до суду вимагає від Служби безпеки України Національне антикорупційне бюро, позаяк у середу йому обиратимуть запобіжний захід.