“Аварія на заводі “РівнеАзот”: оприлюднено світлину розірваного трубопроводу і названо попередню причину лиха (Фото)

Стало відомо, що послужило причиною для серйозно аварії на заводі “РівнеАзот”, внаслідок якої в атмосферу потрапили шкідливі гази.

Фото розірваної ділянки трубопроводу оприлюднив на своїй сторінці в мережі Фейсбук Денис Монастирський.

“Попередня причина аварії на ПАТ “РівнеАзот” – корозія ділянки трубопроводу. Капітального ремонту із заміною трубопроводу на підприємстві не було останні десятиліття.

Остаточний висновок щодо причин надзвичайної події зробить спеціальна комісія, яка зараз працює на території підприємства. Постраждалих від забруднення території, за повідомленням медиків, наразі немає. Але ми будемо продовжувати вивчати ситуацію, щодо можливих наслідків цих викидів для здоров’я жителів міста Рівне та Рівненської області.

Слідчими поліції внесено відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 273 ККУ (Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або цехах). Хід розслідування буде контролюватися Головним слідчим управлянням Нацполіції.

З метою попередження та недопущення таких аварій в майбутньому, доручив Голові Державної Служби з надзвичайних ситуацій Миколі Чечоткіну проведення до кінця цього року позапланових перевірок всіх 170 хімічно небезпечних об’єктів першого та другого ступенів з практичним відпрацюванням дій персоналу та аварійно-рятувальних служб щодо реагування на такі аварії.

Але важливо, щоб такі перевірки не створювали додаткових складнощів для роботи українському бізнесу. Дякую співробітникам ДСНС за вчасні і ефективні дії по ліквідації аварії на "РівнеАзот".

Але попереду – найголовніше – величезна робота запобіганню та попередженню таких аварій в майбутньому! Фото ділянки пошкодженого трубопроводу, яке стало причиною аварії",- ідеться у повідомленні.