12 травня оголосили Днем жалоби в Татарстані: усе, що відомо про стрілянину в казанській школі

12 травня оголошено днем жалоби у Татарстані. За оновленими даними, дев’ять людей загинуло внаслідок стрілянини у школі в Росії, який вчинив її колишній учень: вісім на місці події і ще одна поранена померла вже в лікарні. Це сталося в Казані, столиці республіки Татарстан у Поволжі. 

Як інформує радіо “Свобода” дані про стрілянину і її наслідки постійно змінювалися: спершу говорили і про дев’ять, і про одинадцять загиблих, і про те, ніби нападників було двоє й одного з них ліквідували.

Правозахисники критикують чинну в Росії систему реєстрації зброї – свою рушницю 19-річний нападник легально зареєстрував напередодні до нападу. Також критики зазнає охорона шкіл у Росії: за повідомленнями, в тій гімназії, що зазнала нападу, на вході чергувала тільки літня вахтерка, а «охоронцем» був 62-річний чоловік.

Вогонь у навчальному закладі відкрив 19-річний колишній учень гімназії. Він мав офіційно зареєстровану зброю. Був неконфліктним і тихим, стверджують як учителі, так і батьки. Проте незадовго до нападу юнак створив сторінку в одній із соцмереж, через яку поширював радикальні гасла. І закликав до ненависті й убивств. 

Урешті, за останніми даними, які подала пресслужба президента Татарстану Рустама Мінніханова, загиблих у школі було вісім: сім учнів (четверо хлопців і три дівчини) і вчителька. Є повідомлення, що двоє з дітей загинули, вистрибнувши з вікон третього поверху.

Удень іще одна працівниця гімназії померла від поранень у лікарні. Крім того, 20 людей лишаються шпиталізованими, з них п’ять у вкрай тяжкому стані.

Напад стався посеред навчального дня в школі № 175 із більш ніж тисячею учнів; як пишуть російські агентства, на час нападу в ній було понад 700 дітей і близько 70 працівників. Крім стрілянини, яку влаштував нападник, лунали й вибухи – одні джерела говорять принаймні про один вибух, інші й про чотири. На фотографіях і відеозаписах ізсередини будівлі гімназії видно вибиті вибухом двері й шибки.

"Таке горе в нас сталося, в республіці, в країні. Неможливо просто залишитися байдужим. На жаль, саме тому ми сьогодні тут", – зазначає мешканка Казані Альбіна.