Війна між СРСР та Фінляндією стала прототипом «гібридної війни» Росії проти України – Джоджик

images25 вересня в ООН може відбутися голосування, що може стати початком кінця режиму Путіна, а саму Росію перетворити на «велику Північну Корею». Про ймовірність позбавлення Росії право вето у Раді безпеки ООН з подальшим її виключенням з Організації Об’єднаних Націй у коментарі ІА “7 Днів-Україна” розповів народний депутат кількох скликань, тернопільський політик та громадський діяч Ярослав Джоджик.

Президент Польщі Броніслав Комаровський запропонував змінити Статут Організації Об’єднаних Націй, щоб обмежити право вето Росії у Раді Безпеки ООН. Успішна реалізація цього плану дасть змогу не лише запровадити проти режиму Путіна жорсткі санкції на рівні ООН, а й оголосити Росію державою-агресором з відповідною військовою, технічною та політичною допомогою Україні.

Вже можна говорити про перші значні успіхи. Так одна з найбільших держав світу, претендент на входження до складу постійних членів Ради Безпеки ООН, Мексика вже підтримала ініціативу Коморовського. Тому, найголовніше завдання для української дипломатії створити широкий союзний фронт держав, які підтримують польську ініціативу.

Адже, існує можливість реформувати Раду Безпеку ООН, щоб від «дурості» однією держави не страждало все людство, яка може ветувати будь-яке рішення. Також вже давно настав час розширити кількість постійних держав-членів Ради Безпеки, зокрема за рахунок таких геополітичних гравців таких, як Німеччина, Японія, Індія, Бразилія, а, у перспективі й України.

З одного боку, ця ініціатива викликає великі сумніви, чи наважиться ООН так різко повестися з ядерною Росією, однак з іншого – для цього є всі юридичні передумови та історичні прецеденти.

Свого часу, не без активної участі СРСР з Ради Безпеки ООН була виключена демократична Республіка Китай (Тайвань) і включена комуністична Китайська народна республіка. Тобто існує історичний прецедент виключення держави зі списку постійних членів РБ ООН. А зважаючи, що система міжнародного права багато в чому враховує англосаксонську традицію прецедентного права – це дуже важливо для позитивного рішення.

Однак, найголовніша історична аналогія та прецедент, який повністю відповідає теперішній ситуації з вторгненням Росії в Україну – радянсько-фінська війна 1939-40 років та виключення СРСР з Ліги Націй. По-перше, теперішня ООН є безпосереднім наступником довоєнної Ліги Націй і багато в чому керується є нормативною базою. По друге, виключення Росії з Ліги Націй у грудні 1939 року відбулося через агресію радянської армії проти незалежної Фінляндії та обстріл радянською артилерію міст та селищ, що спричинили масові смерті серед мирного населення. Чи не це ми бачили на Донбасі?

Більше того, теперішня агресія Росії проти України відбувається за сценарієм радянсько-фінського конфлікту 1939-40-х років. «Зимова» війна між СРСР та Фінляндією стала прототипом «гібридної війни». Сталін і Молотов створили на частині окупованої Карелії  маріонеткову «Фінляндську демократичну республіку», а сам конфлікт назвали громадянською війною та допомогою «новій державі» ліквідувати негативні наслідки правління попередньої влади. Прослідковується пряма аналогія з теперішніми подіями на Донбасі. Однак, у 1939 році рішення Ліги Націй про виключення Росії і допомогу Фінляндії разом з  героїзмом фінської армії врятував незалежність цієї самобутньої молодої держави.

Сьогодні ж від позиції Генасамблеї ООН залежить не лише майбутнє України, український народ здатний захисти свою незалежність, а мирне майбутнє цілого світу. Тому, позбавлення Росії право вето у Раді Безпеки та подальше виключення з ООН, у разі продовження агресивної політики, має стати пріоритетом зовнішньої політики України та всіх держав, які хочуть врятувати світ від глобальної війни.

Адже, якщо ООН дозволить одній, навіть ядерній, державі світу безкарно нападати на іншу, дуже швидко настане «ефект доміно» і тоді ІІІ Світова війна стане жахливою реальністю.