Звільнення від карми. Як навчитися радіти життю

rejoiceДозвіл собі жити так, як ти хочеш, звільняє не тільки нас від багатьох проблем, а й інших людей від нас (або наших претензій).

Карма складається з суцільних стереотипів. Є чудова фраза — «не зациклюватися». Карма — це зациклення або зупинка на циклі, який повинен бути вже подоланим. Це протягування в майбутнє того, чого там бути не повинно, — минулого. Якщо людина несе в собі незавершені минулі переживання, вона не може відповідати теперішньому моменту. Вона привносить в теперішнє те, чого в душі бути не повинно. З цієї причини така людина стає невротиком. Вона відчуває неузгодженість себе з новою ситуацією і втрачає можливість пристосуватися. Щоб перестати бути минулим, потрібно просто відчути, подумати, помітити, опрацювати, доопрацювати сюжет і залишити його. Може бути, це і є найголовніша робота людини, завдяки якій все інше вдасться само собою.

Страх є зациклення. Ілюзія — таке ж зациклення. Болісні переживання сорому і провини — це теж зациклення, тому що вони пов’язані з недоробкою сюжетів. Звільнення від зациклення дозволяє людині вести себе правильно, резонансно відповідати на те, що відбувається. Людина є живою частиною оточення. І якщо вона не звільняється від старого, то вона ніби випадає з реальності, стає чужою для оточуючих.

Звільнення від карми породжує свободу, а свобода породжує страх перед самим собою

Свобода від обмежень лякає людину. Людина дезорієнтована: немає ланцюгів, кордонів, решіток, рамок. Вона запитує себе: «А раптом я захочу вбити кого-небудь?» Та не захоче нормальна людина нікого вбивати. Їй навіть на думку не спаде порушувати правила соціуму. Більш того, чим вільніша людина, тим більш нормальною стає і робить менше неблагополучних вчинків. Але зате всередині вона змінюється повністю. Вона перестає бути залежною. А звільнення від прив’язаностей — це перша ознака свободи від карми.

Людина перестає бути програмованою. Вона не знає, що буде робити через дві години. Звідки вона може знати зараз, що сподобається їй через дві години. Вона відчуває себе зануреною в потік, який гармонійно вбудовує її в життя. Людина відчуває, що її ведуча Сила розумна. І ця Сила представлена в її душі власними уподобаннями. Ми вільні від карми, коли живемо серцем з натхненням, а не розумом за схемою, коли ми живемо теперішнім моментом, а не упередженнями, страхами або негативними очікуваннями. Про це легко говорити, але важко реалізувати в звичайному житті. Тому що «не можна» глибоко проникли в наші душі.

Розривати ниточки минулого — великий обов’язок перед собою.

Прив’язаність до недавніх подій породжує поки маленьку карму. Але якщо люди страждають від того, що 30 років тому пішли не в той виш, — це вже повна карма!

Привносячи минуле в сьогодення, ми продовжуємо плодити помилки

Ненормально, коли в 2020 році людина емоційно переживає події 2008 року. Вони вже не існують. Але живуть в нашій голові, як на звалищі. Як позбутися? Викинути! За дивним законом, ця елементарна операція майже ніким не проводиться. Ніхто не бажає провітрювати підсвідомість, переглядати пам’ять, чистити її. Людська пам’ять схожа на кишені, забиті всякою всячиною. Це сміття заважає нам, але ми не хочемо з ним розлучитися. І ця заморочка поширюється і на матеріальне життя — як не хочеться розлучатися з не потрібними речами! Це ж великий символ карми. Якщо нам не вистачає духу, щоб позбутися від матеріальних нашарувань, то ми тим більше не зможемо розлучитися з переживаннями.

Дивно те, що людина накопичує в собі тільки неприємні переживання. У суспільстві вважається, що бути страждаючим красиво. Коли хтось пустить сльозу, на нього відразу звертають увагу. А коли хтось сміється, йому злобно заздрять. Коли людина хвора, ми активно співчуваємо їй. А коли вона говорить, що в неї все чудово, ми старанно намагаємося вставити палицю в колесо: «А за рахунок кого це тобі чудово?». Від цієї установки суспільної підсвідомості віддає чимось диявольським. Люди занурені в тотальний психоз, їм підсвідомо хочеться виглядати нещаснішими, ніж вони є.

Всеосяжні «не можна», сміття минулого є основою будь-яких соціальних проблем, злочинів, конфліктів. З яким ентузіазмом всюди говориться, що карма обплутала весь світ. І ніхто не говорить, як же насправді легко позбутися від неї і стати просто щасливою людиною. Жах у тому, що ми не хочемо навіть уявити себе щасливими. Ми не можемо погодитися з образом здорової, радісної, усміхненої людини. Вона не подобається нам. Нічого святого і цінного в негативних переживаннях просто немає!!! Вони виснажують психіку, висмоктують соки. Струсіть їх, як дохлих комарів!

Але чому люди не хочуть цього робити? Однією з причин є соціальна уподобання. Людина боїться жити без звичних хвороб, без звичних неприємностей, без звичних і таких рідних страждань і стогонів. Людина боїться, що їй доведеться змінювати спосіб життя, коло знайомих і, може бути, навіть роботу.

Щаслива людина повинна жити в абсолютно іншому середовищі. Тому багато людей вважають за краще звичне і відмовляються від приємного, і створюють міф про надзвичайні труднощі досягнення нормального стану. Щоб стати щасливою людиною, потрібно просто зрозуміти, що ти не зобов’язаний страждати.

Розв’язати проблему значить дозволити собі стати іншим, набути нових якостей, звільнити себе від самого себе, звільнити себе від звичного способу життя. Але ми спираємося на закостенілість середовища і говоримо, що навіть, якщо і захочемо змінитися, воно все одно поверне нас до свого попереднього стану. Нічого подібного! Якщо в один прекрасний момент людина приймає рішення стати щасливою, вона елементарно подолає будь-які натиски. Але рішення має бути радикальним!

Необхідно зрозуміти, що ставши щасливим, ти заважаєш іншим бути нещасними

Коли людина переходить від звичного до приємного, вона знаходить абсолютний психологічний захист. Вона стає недоступною для негативних навіювань оточення. Багато хто називає її байдужою, черствою, нечуйною. Невротики придумали великий словник епітетів, щоб затягувати один одного в тенета хвороб. Людина, яка твердо вирішила стати щасливою, знаходить абсолютний опір. Вона не підвладна гіпнозу. Оточуючі починають помічати її, спочатку з роздратуванням. Але якщо Ви стали щасливим і це комусь не подобається, радійте. Він входить в контакт з Вами. Продовжуйте залишатися щасливим. Почалася сугестія щастя. Ви починаєте проникати в його психіку. Спочатку він обурюється, біснується: «Так не повинно бути. Чому у тебе морда така задоволена?» А потім сам робить таку ж — благополучним станом теж можна заражати.

Навіювання не обов’язково негативно. Воно буває і позитивним. Наприклад, у вигляді передачі власного благополуччя, власної радості. За задумом Господнім людина повинна бути радісною. Радість — це відчуття Божественної благодаті. Якщо Ви перебуваєте в тихій радості, не вивищуєте себе над людьми, то непомітно робите абсолютно реальне навіювання. Люди не можуть чинити опір йому, тому що вони прикріплені до Вас своєю ненавистю. Реріх називав цей феномен «захоплювати за собою».

Радість заразна точно так, як заразні і зло, і злочин, і будь-яка хвороба. Якщо про це пам’ятатимете, Ви придбаєте прихильників. Вони вже не здивуються з того, що Ви втратили розум. Вони звикають до Вас, а потім привчаються радіти. Зробити це насправді неважко. Наприклад, зверніться до самого себе: «Давай посміхнемося!» Спробуйте повторювати цей девіз якомога частіше. Таким чином ми поділяємо психіку на дві половинки: звичку і новий стан. Звернення до нового повинно стати стійким і приємним — стійке відчуття свободи, незалежності: «Хоч весь світ впаде, хворий я нікому не потрібен. Хоч весь світ трісне, нещасний я нікому не принесу користі. Я не зможу дати людям те, чого вони потребують — силу, радість, здоров’я, енергію.

 Для початку щасливим повинен стати я сам». Як? Почни з посмішки

Радість не є чимось не від світу цього. Вона від самого початку присутня в нас. І чим більшу кількість людей ми заражаємо радістю, тим простіше стає жити. Виникають спільноти, групки, колективи людей, які часто радіють. Цю силу натовп вже не зломить. Це вже вогнище просвітлення, багаття в ночі, навколо якого оживають «мерці», збираються живі люди.

Щоб виявити радість, дійсно затвердитися в ній, необхідно позбутися карми, зациклення, негативної пам’яті і сюжетів, потрібна велика особиста сила.

Джерела накопичення особистої сили:

1. Сила береться в протистоянні соціуму. Наберіться нахабства бути щасливим. Приготуйтеся до того, що багатьом це не сподобається. Результати проявляться через один сонячний рік. Необхідно спостерігати за собою, коли звалюєшся в депресію, і розглядати це як падіння, прихилення до землі, приниження власної гідності, і відновлюватися, знаючи, що зусилля обов’язково відкриє внутрішнє джерело радості.

2. Джерелом особистої сили є тверезий самоаналіз під девізом «Ну і чого ти такий нещасний?» Спробуйте промовити вголос причини своїх нещасть. Чим далі, тим більше Ви будете реготати над маразмами, які змушують Вас бути нещасними.

Звичайно, важко витягнути душу з-під навіювань і проблем. Ми плачемо з нагоди будь-якої хвороби і називаємо це співчуттям. Відомо, що поганий настрій губить організм і отруює простір. Але ми розуміємо це розумово. Ми знесилюємося через те, що постійно співпереживаємо одне одному. У нас неймовірно сильний емоційний стереотип співпереживання нещастя. Ми не вміємо «співрадіти», «співвеселитися». Хороший стан — не привід веселитися для сучасної людини. Звичайно, Вас не зрозуміють, якщо Ви станете сміятися на кладовищі. Але зробивши сумне обличчя, постарайтеся залишитися всередині спокійними. Подумайте про те, що це мало статися. Розлука — природна. Колись підете і Ви, і всі інші. Такий цикл життя.

Коли йде близька людина, ми шкодуємо самих себе. Адже не їй, а нам без неї погано. Скорбота подібного роду — це саможаління, егоїстичне переживання, спрямоване тільки на нас самих. Цей егоїзм закріплений в патернах культури, в структурах поведінки. Ми переконані, що виконуємо моральний борг перед людьми, хоча насправді шкодуємо тільки себе, власне кажучи, без всяких на те підстав.

3. Особисту силу можна імітувати. Імітація пробуджує джерело внутрішньої сили. Якщо Вам погано, потрудися уявити собі, що Ви вже сильні. Ви стоїте на сцені, як актор. Зіграйте сильну людину. Грайте по-справжньому, поки не надоїсть. Гра — простий метод викликання Сили. Людське тіло влаштовано так, що якщо ми починаємо розігрувати потрібну нам роль, то слідом за цим ми набуваємо відповідні внутрішні стани. Як Мюнхгаузен, ми тягнемо себе за волосся з болота. Для досягнення потрібного ефекту необхідно пам’ятати про тісний взаємозв’язок душі і тіла, психіки і фізіології. Використовуючи дану методику в напрямку радості, від’єднання від соціальних проблем, ми реально отримуємо ці якості.

На жаль, люди шукають будь-яких виправдань: «Що ж це я буду прикидатися, коли на душі так погано?!» Найжахливіше, що з такими роздумами проходить все життя. Ще Реріх говорив, що співчувати можуть люди, а «співрадіти» — тільки ангели. Коли ми відповідаємо радістю на радість, коли ми визнаємо, що його радість краще, ніж наша печаль, ми служимо Богові, природі, стаємо гейзерами цієї радості. Ми відкриваємо в серці заслінку, і звідти вивергається якийсь солодкий, райдужний потік.

Продати душу дияволу означає жити, як усі. Віддати тіло, розум, настрій, щастя, час сірій масі. Мова не про людей, що становлять масу. Натовп — це окремий суб’єкт, щось нудне, сіре. Недарма в усі часи його називали черню. Будь-яка людина цінна, коли вона виходить з натовпу. Завдання полягає в тому, щоб усіх вивести з натовпу і розставити на свої місця, щоб кожна людина відчувала себе цінною, що не підносячись над іншими, щоб людина не довіряла голосам, які закликають її засмучуватися. І тоді вона буде тисячу разів права, тому що приємне — це голос Бога в душі. Людина, яка дозволяє собі радіти, не хоче жити в загальній темряві і сірості. Вона поки не може врятувати всіх, але рятує для початку хоча б себе. А потім вона заразить порятунком всіх інших.

Звільнення від карми — це подвиг, тому що дуже важко зважитися йти проти всіх, проти інертної, комп’ютеризованої, зашореної маси, яка замучила себе власною дурістю.

Перемога над кармою — це стрибок через прірву, від’єднання від затишного лона соціуму. Така людина нічого не хоче пояснювати людям. Вона нікого не силує, не мучить. Для початку вона просто виходить з гри.

Звільнення від карми — це внутрішнє рішення: дозвіл собі стати іншим.

Джерело: aum.news, переклад: Роман Вітрак.