Звільнення українських полонених на Донбасі: стало відомо, в чому проблема (Відео)

Так зустрічали з полону бойовиків українців 27 грудня 2017 року, коли відбувся останній великий обмін полоненими на Донбасі. Тоді звільнили 73 українця
Так зустрічали з полону бойовиків українців 27 грудня 2017 року, коли відбувся останній великий обмін полоненими на Донбасі. Тоді звільнили 73 українця

Окупаційна влада самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” постійно змінює кількість та перелік осіб для обміну, тому домовитись про дату цього обміну 18 грудня на Мінських переговорах не вдалося.

Про це заявила представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська.

Вона наголосила, що переговори з цього питання тривають, аби до Нового року хоч частина українців, які перебувають у застінках бойовиків на окупованому Донбасі, повернулась додому.

“Не буду називати навіть кількість”, – скзала Лутковська, підкресливши, що наразі в списку на обмін є і цивільні, і українські військові, які перебуваютьу полоні бойовиків.

Читайте також: Нові ділянки розведення військ на Донбасі, припинення вогню і обмін полоненими: про що домовилися в Мінську (Відео)

Глава МЗСУ України Вадим Пристайко підкреслив, що маніпуляція списками на обімн на Донбасі – це справа рук Кремля.

“В якийсь момент, коли була певна кількіст ьпогоджених, від цього списку “відрізали” ще шматочок. Це була пропозиція ОРДЛО, яку російська сторона не захотіла примусити виконати паризькі домовленості”, – сказав Вадим Пристайко.

Читайте також: Кучма назвав нову дату переговорів про звільнення українських полонених на Донбасі

Сьогодні Тристороння контактна група має в режимі відеоконференції продовжити переговори щодо обміну полоненими на Донбасі до кінця цього року, як пр оце в Парижі 9 грудня домовились лідери країн “нормандської” четвірки.

Більше подробиць – у сюжеті 5 каналу.