Звільнення Сенцова: Росія висунула Україні цинічну умову (Відео)

Олег Сенцов у російській колонії. Фото зроблено 9 серпня
Олег Сенцов у російській колонії. Фото зроблено 9 серпня

Росія не може звільнити Олега Сенцова, бо він громадянин і України і Росії, тому між Україною і Росією має бути розроблена і укладена нова угода щодо таких людей, які мають громадянства двох країн. Таку цинічну заяву щодо необхідності зміни законодавства України для звільнення Сенцова зробила російський уповноважений з прав людини  Тетяна Москалькова. Віце-спікер ВР Ірина Геращенко заяву Москалькової назвала “маячнею”.

Росія до цього ніяк не реагувала на звернення України і світових лідерів з вимогою звільнити українського політв'язня Олега Сенцова, однак тепер аргументувала свою відмову тим, що Олегу Сенцову, як і тисячам мешканців Криму РФ при анексії українського півострова повально видала російські паспорти і тепер вони начебто громадяни Росії.

"Що стосується Сенцова, Штиблікова і так далі, у них вийшло по факту два громадянства. І згідно з українською Конституцією, їхні громадяни не підлягають видачі на територію Росії - так само, як і у нас громадяни не підлягають видачі на іншу територію", - сказала Москалькова на прес-конференції 21 серпня.

"Тому тут треба шукати якусь нову правову форму", - наголосила вона.

На думку уповноваженого, між Росією та Україною має бути укладено двосторонню угоду про статус осіб із двома громадянствами.

"Ми не можемо ігнорувати той факт, що на сьогодні велика кількість громадян одночасно має паспорти і громадянина Росії, і громадянина України", - зазначила Тетяна Москалькова. Тому в угоді має бути зазначено, що ці люди визнаються громадянами і однієї, й іншої держави, до них мають допускати консулів та уповноважених з прав людини, додала вона.

"Мені здається, що потрібно надати цим громадянам право обрати собі громадянство і відмовитися від нього. Є громадяни, які заявляють про те, що хотіли б вийти з українського громадянства або з російського, але, згідно з нашим законодавством і українським, людина під вартою не має права вийти з громадянства", - сказала Москалькова.

Ці слова уповноваженого з прав людини в РФ виклали обурення в Україні.

"Те, що городить омбудвумен РФ Т. Москалькова про неможливість звільнення Сенцова і якусь загадкову "нову правову угоду" між РФ і Україною - це, звичайно, маячня, банальне і лицемірне затягування часу, фарс, підлість і продовження тактики шантажу долями живих людей. Єдине, що потрібно для звільнення Сенцова, Кольченка, Сущенка, інших бранців Кремля і заручників з окупованих територій, - це політична воля і бажання Путіна. Волі немає, навпаки, є бажання замучити при потуранні і байдужості світу... Україна продемонструвала всі можливі кроки і ініціативи задля звільнення наших бранців . У відповідь- новий і новий фарс і брехня Кремля , уловки і відмовки. Можливі смерті і каліцтва українських політв‘язнів і заручників - назавжди будуть на совісті світу, який продовжує загравати з диктатором і витанцьовували з ним тірольську «камаринську» на кістках", - написала у Facebook представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Незаконно ув'язнений за сфальсифікованим звинуваченням у тероризмі український режисер Олег Сенцов голодує в російській колонії сьогодні вже 101-й день.

Читайте також: 100 днів голодування Сенцова: Росія готується почати годувати українського політв’язня насильно (Відео)

21 серпня - у сотий день голодування -звільнити українського політв'язня Москву закликав Дердеп США.

У Києві, Москві, Лондоні та інших містах світу відбулись акції на підтримку Олега Сенцова.

Як це було у столиці України -у сюжеті "Вікна новини".