Звернення Президента щодо подій на сході України (Відео)

1Президент України Петро Порошенко заявив, що збирає Раду національної безпеки і оборони в понеділок, 16 червня.

“На порядку денному – операції з відновлення державного кордону. І друге – рішучі кроки щодо впровадження мирного плану на Донбасі. Заради миру в Україні ми будемо діяти рішуче і цілеспрямовано”, – йдеться у зверненні президента до співвітчизників, розміщеному на сайті глави держави в суботу.

П.Порошенко наголосив, що сьогодні українська армія вперше перейшла в контрнаступ. “Наші військові почали тіснити терористів. Я поставив Збройним Силам України першочергове завдання – взяти під контроль державний кордон України, через який терористи отримують зброю, техніку, підкріплення, гроші. Лише протягом останніх чотирьох днів в рамках спецоперації було встановлено мир і законний порядок в Маріуполі, взято під контроль 248 кілометрів державного кордону”, – заявив глава держави.

Він також зазначив, що в цілій низці населених пунктів Луганської та Донецької областей припинено діяльність бойовиків-найманців. “Очищено від терористів 11 населених пунктів. За останню добу під час спроби проникнути на територію нашої держави було знищено сім автомобільних колон зі зброєю та боєприпасами, знищено кілька танків, бронетранспортерів, реактивну систему залпового вогню. Сьогодні наші військові захопили ще одну реактивну систему “Град”, – йдеться у зверненні.

Президент у зверненні зазначив, що Україна сьогодні вшановує пам’ять загиблих героїв і запевнив, що влада зробить все можливе для покарання винних. “Я отримав численні дзвінки від лідерів демократичних країн світу, які висловлюють нам свої щирі співчуття. Ми зробимо все можливе, щоб винних у загибелі військових було знайдено, щоб терористи отримали адекватну відповідь і були покарані”.