Зварити борщ стало в 2,5 рази дорожче

А уряд рапортував про рекордний урожай овочів Фото: provce.ck.ua
А уряд рапортував про рекордний урожай овочів
Фото: provce.ck.ua

На початку жовтня 2013 борщовий набір овочів і картоплі обходився середньостатистичному українцеві в середньому в 2,5 рази дорожче, ніж в цей же час в 2012 році. Про це свідчать дані плодоовочевого індексу «АПК – Інформ: овочі і фрукти.

«Найвища вартість борщового набору овочів і картоплі за останні три сезони, яка спостерігається зараз в Україні, зумовлена ​​як загальним зниженням обсягів виробництва продукції внаслідок двох поспіль збиткових для фермерів сезонів, так і несприятливими погодними умовами у вересні», – повідомила керівник проекту «АПК – Інформ: овочі і фрукти»Тетяна Гетьман.
«При цьому позитивним моментом для галузі є те, що професійні фермери в цьому сезоні зможуть нарешті заробити на реалізації овочів, щоб реінвестувати ці кошти в розвиток галузі», – зазначила експерт.

Читайте також.  Овочі борщового набору і картопля станом на кінець першого тижня вересня коштували на 54,6% більше, ніж у цей же час у 2012 році.

З овочів борщового набору найбільш різко подорожчала цибуля, ціни на яку на початку жовтня 2013 були в середньому в 4,8 рази вищими, ніж у цей же час роком раніше. Картопля, питома вага якої в плодоовочевому кошику залишається найвищою, подорожчала у 2,7 рази. Морква і буряк подорожчали на 60% і 80% відповідно, а ціни на капусту можна було порівняти з торішніми, а в деяких регіонах були навіть нижчими, ніж роком раніше.