Історичної зустрічі Трампа і Кім Чен Ина не буде – президент США скасував саміт

Колаж з порталу РБК
Колаж з порталу РБК

Дональд Трамп скасував історичну зустріч, що була запланована на 12 червня у Сингапурі.

Очільник США пояснив це тим, що риторика Північної Кореї не направлена на мирні переговори.

Трамп пішов на цей крок після того, як стало відомо, що Північна Корея завершила демонтаж ядерного полігону Пхунгері, пише “Європейська правда“.

Державний секретар США Майк Помпео, виступаючи на слуханнях у Сенаті , розповів, що в останні дні Пхеньян не відповідав на запити США щодо організації зустрічі, інформує Reuters.

"Ми не зуміли провести підготовчі роботи між нашими двома командами, які є необхідними для проведення успішного саміту", - пояснив Помпео.

Водночас очільник американської дипломатії підкреслив, що не вважає скасування саміту ознакою слабкості Кім Чен Ина.

"Насправді він продемонстрував величезну здатність очолити свою країну та свою команду", - зауважив дипломат.

Водночас Reuters наводить слова неназваного офіційного представника Білого дому, який називає іншу можливу причину відмови Трампа від саміту.

Зокрема, останньою краплею для американців стала реакція Північної Кореї на коментарі віце-президента США Майка Пенса, який пропонував Вашингтону будувати відносини з КНДР за "лівійською моделлю".

У відповідь на пропозицію Пенса віце-міністр закордонних справ КНДР назвала його заяви "дурними" і запропонувала обом країнам або проводити саміт, або – ядерну демонстрацію.

Водночас чиновник стверджує, що надія на мир з КНДР все ще існує, але щоб її не змарнувати, Пхеньян має змінити свою риторику.