Зустріч в Мінську може бути доленосною – Горбачов

звантаженняЕкс-президент СРСР Михайло Горбачов позитивно оцінив спроби лідерів України, Росії, Німеччини та Франції знайти вихід з конфлікту на Донбасі за столом переговорів. Про це повідомляє Ріа-Новини.

Після того, як сам Горбачов почув ці новини, йому відразу згадалися слова Леніна: «Правильною дорогою йдете, товариші». Досвідчений політик пояснив такі асоціації тим, що нарешті-то лідери «нормандської четвірки» вирішили розглянути заново мінські угоди, щоб прийти до компромісу з урахуванням інтересів всіх сторін.

«Це вже зрілий підхід. Але поживемо. Вони дуже піддаються тиску з боку тих, хто їх оточує. Так що тут буде непросто. Але якщо вони стануть на цю дорогу і скажуть: будемо діяти, поки не домовимося… Треба йти цим шляхом, це дуже правильно. І правильно, що зараз Сполучені Штати не беруть участь, але я впевнений, що вони в курсі, і самі вони, нехтуючи думкою інших, піти на інші якісь рішення – підуть», – сказав Горбачов.

Екс-президент СРСР впевнений, що потенціал для переговорів існує завжди, тому краще всім сісти за стіл і почати домовлятися, ніж продовжувати війну в очікуванні «переможця».

«Я дуже задоволений тим, що звучало майже з боку всіх учасників - всі відчули, що ми опинилися по суті на початку війни. Те, що вони відчули це означає, що це люди відповідальні. Я хотів би, щоб це було так - щоб ми з вами не помилилися», - продовжив Горбачов.

Політик нагадав, що на перших етапах конфлікту в Україні він написав листа президенту РФ Володимиру Путіну, і президенту США Бараку Обамі. Правда, відповіді він ні від кого не отримав, але Горбачов не втрачає надій, що прихильники світу зможуть зупинити подальше кровопролиття.

«Мені ніхто не відповів на мій лист та звернення. Але життя - вчитель строгий. Значить, нам залишилося недовго чекати, щоб з'явилася ясність - який же підсумок всіх цих наполегливих, як мені здається, відповідальних кроків. Як кажуть, дай Бог», - резюмував Горбачов.

У неділю президент РФ Володимир Путін повідомив, що лідери "нормандської четвірки" (Росії, Франції, Німеччини та України) домовилися провести зустріч у Мінську в середу при узгодженні ряду позицій. У прес-службі президента України Петра Порошенка повідомили, що лідери домовилися провести у понеділок консультації в Берліні за участю представників МЗС, а у вівторок - зустріч тристоронньої контактної групи з України, які підготують умови та змістовне наповнення саміту в Мінську.