Зустріч через століття: аргентинці розшукали своїх українських родичів і вперше приїхали до них у гості в село на Волині (Відео)

фото: vo.suspilne.media
фото: vo.suspilne.media

Родини Бугайчуків і Макарчуків з Маневицького району нарешті познайомились зі своїми родичами з Аргентини. Майже 100 років тому до цієї країни виїхали їхні прадіди, шестеро аргентинців шукали українське коріння роками.

Цими днями подолали 30 годин дороги, щоб побачитись із ріднею. у селі Карасин Маневицького району.

Маневиччанин Петро Хомич розповідає: два місяці тому до нього, як керівника місцевого музею, звернулися за допомогою з консульства Аргентини у Києві. Аргентинці шукали родичів у волинському Поліссі.

«Була дуже маленька інформація, що в 1920 році Борис Богайчук і Парасковія Макарчук взяли шлюб в Свято-Михайлівському Храмі села Карасин. І в 30-х роках вони виїхали в Аргентину.  Богайчуків, Макарчуків шукали, прізвища, потім в кого Богайчуки, Макарчуки, перші результати не дали нічого», – розповів Петро Хомич, директор Маневицького краєзнавчого музею.

Пошуки родичів емігрантів тривали два тижні, говорить Петро Хомич. Вдалося знайти людей, які згадали, що у 1994 році до однієї з родин приїжджали родичі з Аргентини.

Житель Прилісного Іван Шипелик 10 років досліджує свій родовід. Каже, намагається деталі розпитати у старших мешканців села. Про родичів-аргентинців дізнався, що у 1924 році при першій еміграції вони виїхали в Аргентину.

Після зустрічі в музеї родичі поїхали у стареньку хату їх бабусі і діда в село Карасин Маневицького району.

Аргентинка Нора Бугайчук каже: їх батьки приїздили в Україну у 90-х, познайомилися з родичами. Але зв’язок втратили. Вона з сестрою, каже, вирішили відновити родинні стосунки.   Подорож на батьківщину планували багато років.

Після перегляду фотографій і спільного селфі родина зібралася за святковим столом.

Подробиці - у сюжеті UA: ВОЛИНЬ: