Зупинили виробництво заводи-гіганти Ахметова. Можлива техногенна катастрофа

Авдіївський коксохім
Авдіївський коксохім

У результаті потужних артилерійських обстрілів були пошкоджені лінії електропередач, що живлять міста Єнакієве та Харцизьк.

Як повідомляє прес-служба Групи «Метінвест», це призвело до повної зупинки виробництва на Єнакіївському металургійному заводі (ЄМЗ), Єнакіївському коксохімпромі (ЄКХП) і Харцизькому трубному заводі (ХТЗ). Також знеструмленим залишається Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ).

На цей час через активні бойові дії на околицях міст Єнакієве, Авдіївка та Харцизьк немає можливості відновити роботу ліній електропередач.Представники Групи Метінвест роблять усе можливе для надання «зеленого коридору» для ремонтних бригад.

Єнакіївський металургійний завод – один із провідних світових виробників квадратної заготовки. Харцизький трубний завод – найбільший в Україні й один з лідерів у Європі серед виробників труб. АКХЗ – найбільше в Європі високотехнологічне коксохімічне підприємство. ЄКХП виробляє коксохімічну сировину для ЕМЗ. Зупинка таких масштабних містоутворюючих металургійних підприємств – це удар не лише по 15 тисячам працівників та їх сім'ям, а й по всій економіці України. Окрім соціально-економічних наслідків, жителі всього Південного Сходу України опинилися під загрозою техногенних катастроф.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня був повністю знеструмлений Авдіївський коксохімічний завод, а на день раніше – припинено виробництво на ЄМЗ. У суботу, 16 серпня, з території Єнакіївського металургійного заводу збройні представники ДНР викрали новий маневровий тепловоз.