Зупиняти провокації буде все важче – Дещиця про події біля російського посольства

1Очільник МЗС України Андрій Дещиця у власному мікроблозі у Твіттері з приводу нічних подій біля дипмісії РФ в Києві наголосив, що у разі, якщо російська агресія триватиме,припиняти провокації та насильство буде “все важче”.

“Головне, що вчора вдалося зупинити насильство і провокації біля посольства РФ. Але,якщо російська агресія триватиме,це буде робити все важче”, – наголосив він.

Нагадаємо, вночі майже 200 мітингувальників зібралися під стінами посольства РФ у Києві, де влаштували акцію протесту з вимогою не втручатися у внутрішні українські справи та припинити військову агресію проти країни.

У свою чергу представники МЗС РФ назвали пікет під диппредставнитством провокацією та закликали захистити російських дипломатів в Києві.

Згодом голова ОСБЕ Дідьє Буркхальте закликав владу України забезпечити безпеку усіх дипмісій в країні після нападу на російське посольство в Києві.

Зазначимо, що в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця під час подій під посольством Російської Федерації в Києві підтримав позицію мітингувальників відносно президента РФ Володимира Путіна.

Спілкуючись з активістами, які пікетували російську дипмісію, він підтвердив лозунг щодо “персональних якостей” російського президента, який у пісенній формі поширився останнім часом на тлі подій на Сході України.

При цьому, говорячи про перебіг акції, він підкреслив, що виступає на боці пікетувальників.

У подальшому А.Дещиця пояснив своє висловлювання на адресу президента РФ Володимира Путіна “екстремальністю ситуації” під час подій біля російської дипмісії в Києві.

“У цей момент головне було утримати людей”, – пояснив він.

З цього приводу голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Пушков у власному мікроблозі у Твіттері після подій біля дипмісії РФ у Києві наголосив, що очільника МЗС України слід змінити.

“Порошенко (Президент України Петро Порошенко – ред.) треба б змінити свого міністра закордонних справ. Він себе погано контролює”, – наголосив російський політик.

Також нагадаємо, що колишній посол США в Україні Стівен Пайфер у Твіттері наголосив. що вважає нічну акцію протесту біля посольства РФ в Україні у Києві “не дуже гарною ідеєю”.