ЗСУ вперше підтвердили удар по “вишках Бойка” і опублікували раніше секретні дані знищення крейсера “Москва” і спецоперації звільнення Зміїного (Відео)

Уражений двома ракетами ЗСУ “Нептун” флагман Чорноморського флоту РФ крейсер “Москва” затонув

У ході спецоперації зі звільнення від армії РФ острова Зміїний українські війська завдали ударів по устаткуванню захопленого окупантами Одеського газоконденсатного родовища. Це устаткування відоме як “вишки Бойка”, на яких РФ розмістила військове обладнання.

Про це заявили в ОК ЗСУ “Південь”, вперше підтвердивши удар українських військ по захоплених армією РФ “вишках Бойка” протикорабельними ракетами.

"Раптово і влучно було уражено... засоби перешкод та розвідки, які окупаційні війська розташували на вкрадених бурових установках в Одеському газоконденсатному родовищі", - підтвердили в ЗСУ.

Читайте також: Турчинов пояснив, чому по крейсеру “Москва” ЗСУ випустили відразу 2 ракети: першою ціллю “Нептуна” був “Адмірал Ессен”

Як ідеться в повідомленні, знищення цього обладнання армії РФ дозволило українським військовим успішно провести наступні етапи спецоперації. Збройні сили України не дали Росії перетворити окупований Зміїний на "стаціонарний крейсер" замість знищеного крейсера "Москва". Далі ж у ході заключного етапу спецоперації ЗСУ повністю звільнили український острів від російських військ.

Читайте також: Зміїний під стягом України: епічні кадри встановлення державного прапора після визволення острова від військ РФ (Фото, Відео)

За розсекреченими даними ЗСУ, за два місяці безрезультатної окупації Зміїного контингент російських військ втратив там військової техніки на $900 млн.

Читайте також: Першими йшли водолази ЗСУ: стали відомі подробиці зачистки Зміїного від російських окупантів (Фото)

Всі подробиці двомісячної спецоперації ЗСУ, що до цього часу були засекреченими, Оперативне командування "ЗСУ "Південь" оприлюднило у відео з наступним коментарем:

"Активізація противника та нарощування бойового складу гарнізону на о. Зміїний, створення системи протиповітряної оборони та вогневого ураження із застосуванням реактивних систем залпового вогню були спрямовані на забезпечення контролю над морем і небом в районі північно-західної частини Чорного моря.
Так само методично і планово, як окупанти облаштовували свій гарнізон, сили оборони об’єднанням своїх потужностей протидіяли цьому.
Понад 2 місяці тривала операція. Це був цілий комплекс і каскад управлінських рішень, розрахунків сил та засобів, забору даних обстановки та застосування різнорідного озброєння і обладнання, вирахування тактики та стратегії ворога, вибудовування власних, більш ефективних, доцільних, часто нестандартних.
До участі було залучено угруповання різнорідних сил ВМС, ескадрилья "Байрактарів", Повітряні сили, ракетні війська і артилерія, підрозділи Держприкордонслужби, СБУ та розвідки, також інші підрозділи зі складу оперативно-стратегічного угруповання військ "Олександрія".
В операції було кілька етапів. По-перше, це обрізання шляхів логістичного забезпечення, коли уражався корабельно-катерний склад, судна забезпечення і техніка, якою ворог намагався облаштовувати гарнізон. На цьому етапі влучною роботою БПЛА "Байрактар" і з застосуванням партнерської збройної допомоги і вітчизняних технологій було уражено 4 швидкохідних патрульних катери типу "Раптор", швидкісний десантний катер на повітряному каверні типу "Серна", суттєві пошкодження отримав фрегат "Адмірал Ессен", а новий сучасний буксир "Спасатель Василий Бех" переведений у підводний флот.
Тим не менш, за розвідданими, на острів було доправлено близько трьох десятків одиниць техніки: ЗРК "Тор-М2" та ТЗМ до нього, 4 ЗГРК "Панцирь-С1", 2 РСЗВ “Град" та “Торнадо-Г”, 1 ББМ, 3 військові автомобілі, 2 дизель-генератори і ще близько півтора десятки об'єктів ретельно замаскованих сіткою.
Після потоплення "Москви", що своєю протиповітряною обороною забезпечувала прикриття корабельного угруповання в морі, рашисти й вирішили створити собі з острова, так би мовити стаціонарний крейсер.
Але виважене й ретельне вивчення ситуації, потужне планування та підготовка до найактивнішого етапу дали свій результат.
Раптово і влучно було уражено командний пункт, засоби перешкод та розвідки, які окупаційні війська розташували на вкрадених бурових установках в Одеському газоконденсатному родовищі. Крім самих втрат це справило ще й переконливе враження на ворога щодо відчайдушності та справжніх потужностей сил оборони півдня України.
В умовах нанесення противником авіаційних, ракетних ударів, радіоелектронного подавлення, обмеженого маневру своїх артилерійських вогневих засобів мета операції була досягнута, шляхом постійного вогневого впливу, порушення логістичного забезпечення між материковою частиною і гарнізоном противника на острові, яке здійснювалося морським шляхом, деморалізацією особового складу противника. Противник залишив о. Зміїний, знищивши вогневі засоби, які не були уражені.
Всього підтверджено знищення:
3 ЗГРК “Панцирь-С1”,
1 ЗРК “Тор-М2” та ТЗМ до нього,
1 РЛС “Мис”,
1 РСЗВ "Торнадо-Г"
1 РСЗВ "Град"
1 система РЕБ,
1 маломірний катер,
2 ББМ
8 одиниць автотехніки,
1 склад боєприпасів.
Загальні ж втрати російських окупаційних військ навколо епопеї по острову складають понад $900 млн".