ЗСУ ліквідували генерала армії РФ: стали відомі обставини (Фото)

Генерал армії РФ Кутузов ліквідований ЗСУ на Донбасі 5 червня

5 червня на Донбасі українські військові ліквідували генерала російської армії Романа Кутузова.

Загибель цього російського генерала у бою біля Миколаївки неподалік Попасної на Луганщині підтвердили в Росії, пише опозиційне російське видання “Медуза”.

Про загибель генерал-майора Кутузова ввечері 5 червня повідомили розслідувачі InformNapalm, опублікувавши світлину ліквідованого ЗСУ російського генерала.

Як повідомив у Фейсбук офіцер ЗСУ Мирослав Гай, командувач 1-им армійським корпусом "ДНР" (так російські окупанти називають підрозділ своєї армії на окупованій території Донеччини) загинув, коли особисто повів в атаку підрозділи так званої "армії ДНР". Робити це командири двох бригад "армії ДНР" відмовились.

"5 червня в ході бойових дій в Донецькій області загинув командир 1 армійського корпусу ДНР генерал-майор Роман Кутузов (до призначення в "НР" обіймав посаду начальника штабу 29 загальновійськової армії Східного воєнного округу. Роман Кутузов, командуючи підрозділами 1-го армійського корпусу "ДНР" у Донецькій області, не щадив особовий склад, усвідомлено відправляв людей на забій із розумінням того, які будуть втрати. Завдяки його ставленню до військовослужбовців як до гарматного м'яса морально-психологічний стан особового складу підпорядкованих йому з'єднань був вкрай низький, командири батальйонів та рот не хотіли вести в атаку своїх людей та постійно саботували наступальні плани командування. 5 червня стався апогей командування Кутузова, у якого горіли терміни з захоплення одного з населених пунктів в Донецькій області і треба було виконати задачу протягом дня будь-якою ціною. У зв'язку з цим він наказав командирам 1-ої та 100-ої окремих мотострілецьких бригад особисто вести війська на штурм позицій ЗС України, однак вони відмовилися виконувати наказ, оскільки розуміли ризик для свого життя. Генерал-майор Кутузов, усвідомлюючи які наслідки на нього чекають у разі невиконання поставленого вищим командуванням завдання, вирішив особисто очолити наступ і був знищений вогнем артилерії ЗС України", - написав Мирослав Гай.

Читайте також: Аналітики ISW назвали ознаку ослаблення армії Росії у війні проти України