“Зростає ціна газу – “стрибає” тариф на тепло і гарячу воду”, – керівник КП у Тернополі (Відео)

P6100004-nІз 1 червня зросли тарифи на тепло для бюджетних установ. Таку постанову прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Читайте також. У Тернополі тарифи на житлово-комунальні послуги з 1 липня не підніматимуть (Відео)

У централізованому теплопостачанні зростає різниця між так званими тарифними категоріями споживачів. Сьогодні їх дві: домогосподарства (населення) і бюджетні організації та інші споживачі. З 1 липня вартість теплової енергії для останніх буде у 3,2 раза вищою, ніж для населення.

Директор "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак днями пояснив, що цей крок – вимушений, адже в основі тарифу на тепло - витрати на газ. А він для українців через північного сусіда останнім часом подорожчав. Зрештою, остаточну ціну ще навіть не встановили. І вказане зростання тарифів – не останнє. Очікується стрибок у розмірі сплати на централізоване теплопостачання і гарячу воду, причому зростуть тарифи і для населення.

Читайте також. Тарифи на тепло для різних користувачів зросли на 26,7%, а ціна на газ – на 35,3% (Відео)

- Ми пройшли перший крок. Сподіваємося, що наступного тижня пройдемо другий. І будуть затверджені тарифи для централізованого опалення і гарячого водопостачання. Поки що Національна комісія не справляється з напливом роботи, - пояснює Андрій Чумак.

Отже, вже точно відомо, що зростуть в липні приблизно на 33% ціни на гарячу воду. Незабаром мало б подорожчати і тепло, припускає керівник КП.

Щоправда, на скільки саме – поки що казати не береться. Андрій Чумак, по-перше, вважає, що послуги із теплопостачання й так – дорогі, по-друге, надавати їх 100% якісно підприємство не здатне. Потрібна серйозна реорганізація всієї системи, заміна і переобладнання котелень. А це – надто дороге задоволення. Тож зростання ціни на якість послуг, на жаль, не вплине. До того ж, у тарифі майже не передбачені гроші на оновлення і ремонт обладнання підприємства.

- Але думаю, що процент зростанні не буде таким високим, адже тариф на тепло ще залежить від площі помешкання, - додає пан Чумак.

До речі, затвердження тарифів на підприємстві КП «Тернопільміськтеплокомуненерго” відбувається у два етапи. Перший - теплова енергія, другий - послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Ще 20 квітня суттєво змінилося законодавство в частині відповідальності за встановлення тарифів, які застосовують для населення.

- Якщо раніше тариф затверджував орган місцевого самоврядування, то сьогодні його встановлює лише Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Ми подаємо свої розрахунки і отримуємо відповідні цифри, - уточнює Андрій Чумак. - Тариф для населення зріс через те, що ціну газу та електроенергії, яку ми використовуємо для виробництва теплової енергії, привели до реальних розмірів. Відтак зростання вартості теплової енергії для населення, за його словами, становить 13,6%.

Крім того, у підприємства нині виникає чимало питань і проблем при ремонті чи заміні систем теплопостачання. Законодавство не має чітких норм у цій сфері. Отже, виходить, щоб тепловики поміняли трубу у підвалі багатоквартирного будинку, їм треба брати дозвіл у всій без винятку мешканців. Адже вони – всі співвласники і володіють часткою спільного майна.