Зоряне Звіроколо відкрили українці. То чому користуємося чужими гороскопами?

Пектораль, фото з вільних джерел.
Пектораль, фото з вільних джерел.

Мабуть, не одного з нас дратують численні публікації ЗМІ різноманітних гороскопів. Вірити в них чи ні – справа кожного. Проте всі вони – чужі (грецькі, східні (китайські, японські…). Чи не могли б наші астрологи створити український гороскоп? Чи може, він уже є, але його не популяризують? Тоді чому так захоплюємось усим чужим?

А тим часом він, український гороскоп, таки є! Чи знайомі ми з українським Зодіаком? Адже у нас є все своє! У тому числі – і свій, український, гороскоп, а точніше (нашою мовою) – звіроколо. А зі східними нічого спільного ми не маємо. Крім, хіба що, поганого їхнього впливу на нас. Давно помічено, що розумова епідемія різноманітних східних зодіаків і символів усяких модних сезонних календарів негативно впливає на ментальність нашої нації. А гороскопи, складені на їхній основі, здатні руйнувати особистість. Це доводить автор багатьох науково-популярних монографій, санскритолог Олег Зуєв.

Справді ж бо: що спільного має природа України із китайськими драконами, мавпами, скорпіонами, зміями, тиграми, котрі, наче вампіри, викачують нашу енергію? Та ми просто потребуємо захисту від них! І ми маємо цей захист!

Або ж узяти еллінський, грецький, Зодіак, який просто суперечить нашим духовним кореням, українському менталітетові. Невже чоловік, народжений під знаком Діви, буде почуватися чоловіком? Це ж парадокс! Чи не тому маємо стільки чоловіків, які втратили її, оту чоловічність, змінивши природну орієнтацію? А як почуває себе людина під знаком Рака? Або глава родини під званням Козорога?.. То й маємо стільки, перепрошую, «рогатих» чоловіків...

Читайте також: Товаришами називали один одного юнаки, які гнали скот у татарську орду: то кого ж називати паном?

А тим часом зоряне коло: ЗВІРОКОЛО – відкрили саме наші предки: давні арії (орії, арійці, оріяни). То вже пізніше скористалися ним инші народи, зокрема, елліни (греки), викравши нашу таємницю у кіммерійців, древніх наших пращурів. Елліни, щоправда, скористалися нашим зодіаком хитро, але невміло.

Гадаю, в інтернеті тепер можна знайти не одну версію українського гороскопу, де знаками є дерева або квіти тощо. Однак дослідник українського Звірокола (Зодіаку) Олег Зуєв науково підтверджує, що ним, Українським Звіроколом, є наша славнозвісна Золота Пектораль:  стародавня прикраса скитського царя IV століття до н. е.! На ній і маємо 13 знаків тварин, котрими користувалися скитські («скіфські») волхви-жерці, бо рік у всій Скитії («Скіфії») мав 13 місяців. Кожен із місяців утримував однакову кількість днів: 28, себто 4 седмиці (тижні). Думається, навіть якби Пектораль – лише прикраса, то чому б не зробити її символом, не надати їй більшого значення, не возвеличити її? Инший нарід уже зробив би це...

А розпочинається українське звіроколо від знаків літнього періоду, бо, як пише О. Зуєв, саме від літнього сонцестояння починався у скитів новий рік.

Золотий Кінь у скитів – це символ Дня. Навіть із латинської Овен – «arie», у скитському мовному трактуванні баранець – «арій»! 2011 рік позначився ім’ям Золотого Вовчка. Володарем 2012 року був Золотий Коник-стрибунець... Нинішнє, третє, тисячоліття – ера Золотої Кози. Проживімо ж її з рідним Звіроколом!

«...Свого не цурайтесь!», – закликав великий Кобзар. А для цього треба бути українцями в усьому! І духом, і змістом, і найменням, і правописом, і звучанням, і, звісно, нашими справами, й іменами, звіроколом, і символами загалом. Адже «світом керують не слова і закони, а знаки і символи» (Конфуцій).Та й «як ми корабель назвемо, так він нам і попливе».

Вивчаймо народну криницю знань і мудрости, бо у нас є все своє!

Розпочнімо ж вивчення українського звірокола від знаків літнього періоду, позаяк саме від літнього сонцестояння починався у скитів-оріїв новий рік. Це детально описано у книзі Олега Зуєва «Золотий арійський Зодіак».

Передбачаю, що версії-відгуки можуть бути різні, навіть заперечення, одначе головне, на що сподіваюся, – що ці дослідження вченого і мої роздуми сприятимуть подальшим пошукам істини. А поки що хай стаття слугує як просвітницька інформація й альтернатива чужому. Якщо є инші відомості – прошу доповнювати, аби скласти якнайповнішу інформацію про українське Звіроколо. Отже, знайомимося з рідним (знайомство з рідним!?. Чи не парадокс?..) Звіроколом!

Рідне Звіроколо - український (арійський) Зодіак

№ запорядком Інтервал Арійськийзнак Еллінськийзнак Рік
1 21 березня – 20 квітня Золота Вівця Овен 2005
2 21 квітня – 21 травня Золоте Телятко Тілець 2006
3 22 травня – 21 червня Золотий Кінь Близнюки 2007
4 22 червня – 22 липня Золотий Олень Рак 2008
5 23 липня – 22 серпня Золотий Лев Лев 2009
6 23 серпня – 23 вересня Золотий Барс Діва 2010
7 24 вересня – 23 жовтня Золотий Вовчок Терези 2011
8 24 жовтня –22 листопада Золотий Коник-стрибунець Скорпіон 2012
9 23 листопада – 21 грудня Золотий Фазан Стрілець 2001
10 22 грудня – 20 січня Золоте Козеня Козоріг 2002
11 21 січня – 19 лютого Золота Коза Водолій 2003
12 20 лютого – 20 березня Золотий Арій Риби 2004
13 Золотий Грифон(символ таємничости безкінечного простору  Всесвіту) Змієносець 2000

Любов Сердунич, письменниця, етнограф.