Зони карантину Covid-19 в Україні визначать по-новому – Кабмін змінив критерії (Відео)

Червона, помаранчева, жовта і зелена зона карантинних обмежень через епідемію коронавірусу в Україні залишаються, однак відносити регіони до цих зон тепер будуть не за чотирма показниками, як досі, а за трьома.

Відповідне рішення прийняв сьогодні Уряд України.

Як проінформував на засіданні Кабміну міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, два показники вирішено об’єднати в один. Тепер при віднесенні населених пунктів чи регіонів до певної зони адаптивного карантину будут ьвраховувати об’єднаний показник – кількість нових хворих на Covid-19 протягом 14-ти днів у розрахунку на 100 тисяч населення. Два інші критерії – кількість заповнених хворими на коронавірус ліжкомісць та рівень тестувань на Covid-19 – залишаються незмінними.

“Впевнений, місцева влада з розумінням поставиться до обмежень”, – сказав про нові особливості запровадження карантинних зон в Україні глава Уряду Денис Шмигаль.

Глава МОЗ проінформував, що для того, аби регіон жив у режимі зеленої зони, середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань має бути не менше, як 24 на 100 тисяч населення за 7 днів. Показник захворюваності на Covid-19 за 14 днів не повинен перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення.

Якщо ж рівень завантаженості ліжок у регіоні буде 50% і більше протягом 5-ти днів поспіль, то на території всього регіону встановлюється помаранчевий рівень епіднебезпеки, якщо більше 70% – то червоний рівень буде запроваджений на території всієї області.

За словами Максима Степанова, комісія ТЕБ на НС прийматиме рішення про встановлення зонм карантину кожні 7 днів, а рішення про послаблення червоного, помаранчевого і жовтого рівнів може бути переглянуте не раніше, як через 14 днів, оскільки саме 14 днів триває інкубаційний період коронавірусу.

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, вперше розподіл на чотири зони карантинних обмежень за рішенням Уряду був запроваджений в Україні з 3 серпня.

Більше подробиць – у повній версії засідання Уряду України у відео Кабміну.