Золотовалютні резерви НБУ значно скоротилися

монети золотіНа підтримку гривні Нацбанк у листопаді витратив рекордну суму – майже $ 800 млн, а, крім того, виплати за зовнішніми боргами, зокрема перед МВФ – ще більше посилили падіння. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті НБУ.

Золотовалютні резерви Національного банку України станом на 1 грудня 2013 року знизилися до рекордного рівня – $ 18,791 млрд в порівнянні з $ 20,633 місяцем раніше. Таким чином, у листопаді резерви впали відразу на 8,93%, що становить $ 1,842 млрд.

“На динаміку міжнародних резервів протягом листопада поточного року в основному вплинули виплати за облігаціями державної позики в сумі $ 578 млн, останній в цьому році платіж Міжнародного валютного фонду в розмірі $ 955 млн, а також валютні інтервенції Нацбанку, які здійснювалися для згладжування курсових коливань на міжбанківському валютному ринку. Їх загальне сальдо було негативним і склало майже $ 800 млн”, – пояснюється в повідомленні НБУ настільки значне падіння золотовалютних резервів.

НБУ вже давно не витрачав так багато коштів на підтримку гривні. У перші чотири місяці 2013 року Нацбанк щомісяця продавав від $ 233 млн (у квітні) до $ 582,5 – $ 586 млн (у жовтні та лютому). У травні-червні НБУ купував валюту, а в липні-серпні зовсім не виходив на міжбанк.

Як зазначається у повідомленням НБУ, надходження на рахунки уряду від розміщення валютних ОВДП за листопад 2013 склали $ 822 млн.

Джерело – Дзеркало тижня.