ЗНО-2015: прохідний бар’єр тернополян не злякає, але є чимало інших нюансів (Відео)

rlj76ebemu8Зміни до вступної кампанії-2015 затвердило Міністерство освіти і науки України.

Цьогоріч абітурієнти не складатимуть тестування зі світової літератури і всесвітньої історії. Недійсними будуть і сертифікати ЗНО минулих років. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Пробне ЗНО буде вже дворівневим із обов’язкових предметів. Як зареєструватись (Відео)

– Міняється методика нарахування тестових балів. Зокрема, вводяться дворівневі тести з української мови і літератури та математики. Вони будуть складатися з базового і поглибленого рівнів. Кожен має вибрати під час реєстрації, який рівень йому буде необхідний для вступу у вищий навчальний заклад, – розповідає заступник директора ТО КІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Усі випускники шкіл, гімназій, ліцеїв будуть складати державну підсумкову атестацію з української мови у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання. Тому розпочнеться тестування у квітні та триватиме до кінця червня. Виші, відповідно до закону “Про вищу освіту”, отримають більше можливостей.

- Вищі навчальні заклади самостійно визначатимуть перелік дисциплін, які виносять на той чи інший напрямок підготовки з переліку, що буде під час тестування. Правила прийому до вищих навчальних закладів мають бути затверджені вже до 1 грудня, бо з початку січня стартуватиме реєстрація вже на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання, – наголошує Юрій Шайнюк.

Довідково. Нові правила вступу відміняють прохідний бар’єр до вишів у 124 бали. Тепер тести можна здати або не здати.