Знак наруги окупантів дає привід пишатись Україною: як зараз світиться “Донбас Арена” (Відео)

Так "Донбас Арена" світилась влітку 2009 року, коли на ній монтували лампи зовнішньої підсвітки
Так “Донбас Арена” світилась влітку 2009 року, коли на ній монтували лампи зовнішньої підсвітки

Окупанти Донбасу ввімкнули підсвітку стадіону “Донбас Арена” в окупованому “ДНР” Донецьку. Це бойовки зробили, прагнучи довести, що стадіон, мовляв, тепер їхній. Однак такий знак наруги окупантів викликає протилежну реакцію – спогад про те, як на “Донбас Арені” пишались Україною.

Ввечері 1 березня стадіон вперше за три роки – від початку війни на Донбасі – засяяв вогнями.

“Донбас Арена”, що зараз у вогнях вигладає, як до війни, як в тому, мирному, житті, викликає єдиний чіткий спогад: як під час Євро-2012 весь Донбас пишався собою і Україною.

Мешканці Донецька, які покинули місто через російську окупацію, це відео вочевидь не зможуть дивитись без сліз.

“Таке враження, що зараз матч почнеться… Тільки знак “Шахтаря” не світиться… Загадуйте бажання”, – каже автор відео, знімаючи його з автомобіля ввечері 1 березня.

Як нагадує сайт “Донбас Арени”, її урочисто відкрили 9 серпня 2009  як домашній стадіон ФК «Шахтар».

Це стадіон категорії “еліт”, здатний умістити понад 53 тисячі глядачів. Рекорд відвідуваності на «Арені» було зафіксовано 2 вересня 2012 року на поєдинку «Шахтар» – «Динамо» (53 423 вболівальники). Загалом же на матчах на «Донбас Арені» побувало більше 5 600 000 осіб.

Однією з найважливіших подій у житті стадіону став чемпіонат Європи-2012. «Донбас Арена» прийняла три матчі групового етапу, чвертьфінал і півфінал, її було визнано УЄФА найкращою ареною турніру. Також за підсумками континентального форуму домашній стадіон «гірників» переміг у номінації Safety & Security Award на церемонії The Stadium Business Awards 2013 (за зразкову роботу в умовах форс-мажору на матчі Україна – Франція).

Вперше за три роки бойовики освітили стадіон як знак наруги – так терористи вирішили “відсвяткувати” вдало проведену за вказівкою Кремля “націоналізацію” українських підприємств, що є власністю здебільшого Ахметова. В тому числі й “Донбас Арени”. Однак підсвічений зараз стадіон наводить на єдину думку: він став, досі є та й надалі буде гордістю не якихось озброєних зайд із “руского міра”, а України.