Знайшли на кого рівнятися: в Іловайську школярам пропонують вчитися мужності у бойовиків (Фото)

12_rokiv_shkoluТак в “ДНР” готують нових бойовиків до своїх лав, передає “Радіо Свобода”.

В окупованому Іловайську в школі №12 на відкритті пам’ятної дошки бойовику, перед учнями виступили “депутати” і мати загиблого Ніна Толстих, яка закликала школярів бути гідними пам’яті “Гіві”. “Я хочу, хлопці, вам побажати, щоб ви були гідні свого “героя”, який висить над вашою школою”, – сказала мати терориста Михайла Толстих.

Крім того, звучали слова, що “пам’ять про “Гіві” буде вписана золотими літерами в серця нащадків, адже Толстих подарував “ДНР” легенду”.

Читайте також: Маразм міцнішав: у Криму дітей змушують вклонятися «зеленому чоловічку» (Відео)

Така пропаганда псевдогероізма негативно позначиться на психіці дітей, каже дитячий психолог Марина Брагіна. За її словами, проведені на непідконтрольних територіях уроки “громадянськості” і прищеплення спотвореної історії все далі відокремлюють цих дітей від України.

"Небезпека полягає в тому, що старші діти, після подібних заходів можуть взяти в руки зброю і піти мстити за своїх "героїв", яких нав'язала їм пропаганда", - військовий експерт Олег Жданов.

"Однак протистояти такій пропаганді можна і потрібно. Зменшити вплив на уми підростаючого покоління на непідконтрольних територіях можна. Для цього українській владі необхідно сформувати гідні соціальні умови і підвищити рівень освіти на звільненій частині Донбасу. А потім почати просвітницьку роботу з дорослими з непідконтрольних територій, щоб вчили дітей критичного мислення і розповідали про переваги на підконтрольній Україні території", - вважають психолог і військовий експерт.