Змінити адресу для голосування на виборах в Україні стало простіше

ф1Змінити адресу для голосування на місцевих виборах в Україні можна буде незалежно від місця реєстрації, а подати відповідну заяву до Держреєстру виборців виборець зможе й електронною поштою.

Про таке рішення ЦВК повідомляє сайт Центральної виборчої комісії.

Як ідеться в повідомленні, нова постанова Комісії набирає чинності з 1 липня 2020 року.

“Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця”, – йдеться в повідомленні ЦВК.

“Після ухвалення цього Порядку ми розширюємо можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають”, – наголосив голова ЦВК Олег Діденко.