Зміни на залізниці: жителі півдня Тернопілля не можуть добратися до Києва (Відео)

P6170065-nДо ситуації, що склалася із залізничним сполученням південних районів області зі столицею України, намагається привернути увагу Тернопільська обласної рада.

Читайте також. “Усі зрозуміли, що дифірамби про райдужне майбутнє закінчилися”, – голова облради Василь Хомінець (Відео)

Тому депутати 17 червня звернулася до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерстваінфраструктури України – просять розв’язати проблему, що нещодавно виникла через зміни у русі залізничного транспорту. Врешті це звернення у залі облради набрало максимальні 70 «за».

Цитуємо звернення облради: «Розглянувши клопотання Чортківської районної державної адміністрації від 2 червня 2014 року №01-718/01-9 та Чортківської районної ради від 2 червня 2014 року №03-11/256 «Щодо перегляду рішень «Укрзалізниці» про скасування маршруту пасажирського потяга №117/118 «Чернівці-Київ-Чернівці», колективну заяву жителів міста Чорткова від 6 червня 2014 року, депутати звернулися до центральних органів влади із пропозицією переглянути  рішення про відміну курсування пасажирського поїзда 117/118 сполученням Чернівці-Київ-Чернівці через станцію Чортків.

Читайте також. Тернопільська облрада просить ввести на Луганщині та Донеччині воєнний стан (Відео)

Оскільки з 1.06.2014 року через станцію «Чортків» відмінили курсування пасажирського поїзда 117/118 сполученням Чернівці-Київ-Чернівці, жителі Заліщицького, Чортківського (території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), Гусятинського, Теребовлянського районів остаточно втратили пряме транспортне сполучення із Києвом.

Необхідно зауважити, що вже відмінили пасажирський поїзд № 675/676 сполученням Шепетівка-Івано-Франківськ-Шепетівка, з 25.11.2011 р. немає і пасажирського поїзда №350 сполученням Івано-Франківськ-Харків, з 01.01.2012 року відмінили курсування поїзда №352 сполученням Чернівці-Одеса. Разом із тим, варто зазначити, що скасовують не збиткові поїзди, а якраз ті, що є популярними у пасажирів. Таким чином, з однієї сторони жителі південних районів області позбавлені можливості користуватися прямим залізничним зв’язком із центрами України, з іншої – значні фінансові втрати  несе «Укрзалізниця».

Читайте також. Тимчасово погасили конфлікт: лише облавтодор отримає гроші з обласного бюджету на ремонт доріг (Відео)

На адресу Тернопільської обласної ради надходять численні звернення від жителів цих районів. І навіть те, що альтернативою переліченим ліквідованим потягам розглядається введення швидкого поїзду «Софія – Москва», не може стати вирішенням проблеми через низьку купівельну спроможність населення (квитки на швидкісні поїзди – значно дорожчі).

Призначений “Укрзалізницею” додатковий потяг №457/458 за маршрутом Київ – Івано-Франківськ (Київ – Тернопіль – Чортків – Заліщики) замість поїзда № 117/118 Київ – Чернівці, який з 7 червня курсує за іншим маршрутом – через територію Молдови, є тимчасовим і курсуватиме з 13 червня до 5 липня».