ЗМІ РФ назвали імена трьох поранених українських моряків при захопленні суден Росією

Захоплені українські кораблі в окупованій РФ Керчі. Фото - Керчь. ФМ
Захоплені українські кораблі в окупованій РФ Керчі. Фото – Керчь. ФМ

Українські моряки, захоплені Росією 25 листопада в Керченській протоці, разом із суднами, знаходяться в окупованій РФ Керчі. Їх опитує ФСБ Росії.

Про це повідомила у Фейсбук Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова за підсумками розмови з російським омбудсменом Тетяною Москальковою.

За повідомленням російської сторони, троє з двадцяти трьох українських моряків госпіталізовані. Їм надана медична допомога і загрози їх життю немає.

Читайте також: Напад РФ на кораблі України: все, що відомо про акт збройної агресії (Відео)

Раніше ВМС України повідомляло про шістьох поранених українських моряків при захопленні РФ українських суден  російським иприкордонниками. Що зі ще трьома, якщо поранених справді було шестеро, – невідомо.

Читайте також: «Чави справа!»: як корабель ФСБ РФ таранить українське судно в Керченській протоці (Відео)

ЗМІ РФ назвали імена трьох поранених українських моряків, які госпіталізовані в травматологію лікарню №1 імені Пирогова в Керчі. Це два українські моряки з Одеси і один із Кіровоградщини: Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 року народження, Новоукраїнка, Кіровоградська область), Сорока Василь Вікторович (11 квітня 1991 року народження, Одеса), Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 року, Одеса). Фото останнього одесита з його сторінки у соцмережі російські ЗМІ опублікували.

Читайте також: Напад Росії на Україну в Керченській протоці: з’явилась перша реакція світу (Відео)

“Всього в лікарні перебувають троє поранених – один офіцер і два контрактники. У всіх легкі поранення в районі кінцівок – руки і ноги. Стан стабільний, на цей момент екіпаж опитують слідчі. Відзначається, що характер їх поранень говорить про те, що спецназ ФСБ робив постріли з метою запобігти опір і завдати мінімальної шкоди затриманим”, – пише окупаційне видання Керчь.ФМ. і додає, що “екіпаж трьох затриманих українських кораблів знаходиться під охороною спецназу Прикордонної служби ФСБ Росії”.

Читайте також: «Зброю не застосовувати»: опубліковані переговори українських моряків під час захоплення суден Росією (Аудіо)

ЗМІ РФ опублікували фото одного з поранених  українських моряків Андрій Ейдер. Фото - vk.com
ЗМІ РФ опублікували фото одного з поранених українських моряків Андрій Ейдер. Фото – vk.com

Читайте також: Знайшлися кораблі ВМС України, які вчора захопила Росія (Фото, Відео)

Людмила Денісова повідомила, що вимагає від Росії точних даних про стан українських моряків і надання їм всієї необхідної допомоги.

“Я готую офіційні запити до голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини Михайла Федотова, а також до Уповноваженої РФ з прав людини Тетяни Москалькової щодо отримання офіційної інформації про кількість затриманих громадян України, їх стан та місцезнаходження. А також вимагаю надати їм всю необхідну медичну допомогу”, – написала Денісова в мережі.