Злодії на Тернопіллі крадуть будь-який метал, аби віднести його на пункт прийому брухту

металПокупців металу міліціонери застерігають – приймати крадене не варто.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 6 березня.

Читайте також. «Рівень злочинності зростає через ситуацію в країні», — головний міліціонер Тернопілля (Відео)

Крадіжки металевих речей – явище досить поширене на Тернопіллі й від нього потерпають чимало краян. Стимулює липкоруких цупити все залізо, що погано лежить, повна безконтрольність прийому та здачі металобрухту.

Найчастіше злодії крадуть огорожі, таблички з могил, труби, запчастини до сільгосптехніки, словом, все, що можна здати у пункт прийому металобрухту і отримати за це гроші.

Читайте також. Тернопіль: за напад на вулиці — позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років

Так, лише протягом одного дня до правоохоронців різних міськрайорганів міліції Тернопільщини звернулися четверо громадян, які потерпіли від подібних злодіянь. З приватного господарства на Борщівщині крадії потягнули дві металеві труби та пару коліс від сівалки. Інші лиходії в жителя Чорткова поцупили чотири труби. Ще одна чортківка звернувся із заявою про крадіжку кришки каналізаційного люка, а в Тернополі з приміщення станції техобслуговування не без сторонньої допомоги зникли акумуляторні батареї.

В усіх випадках осіб, причетних до скоєння злочинів, правоохоронці розшукали, але вилучити у них крадене не вдалося. Самі ж підозрювані зізналися, що все поцуплене вони здали до пунктів прийому металобрухту.

– Якщо про труби чи сільськогосподарський реманент – ще можна повірити, що скупники металу не підозрювали про їх походження, бо ж такого добра – чимало у кожного доброго господаря, то от із кришкою каналізаційного люка це – малоймовірно, – кажуть у міліції. – Чому ж тоді покупці не поспішають повідомляти правоохоронців про такі інциденти? Мабуть, тому що заплющування очей на походження металу теж має свою ціну.

Читайте також. Теребовля: злодійка за місяць винесла з сусідньої крамниці товару на 3 тис. грн

Однак приховуючи інформацію про злочин чи свідомо нехтуючи нею, людина стає співучасником протиправного, нагадують правоохоронці

– Бездіяльність ще більше заохочує крадіїв вчиняти подібне, – кажуть міліціонери. – Відтак, аби не стати скупником краденого, цікавтеся у клієнтів походженням товару. Якщо ж продавець металу не може дати чіткої відповіді або ж ви не впевненні в істинності його слів, обов’язково повідомте про це міліціонерам.

Софія Левицька