Зеленський підписав закон про призов резервістів до лав ЗСУ без оголошення мобілізації

Фото – сайт Президента України

Закон №3553 дасть можливість оперативно призвати на службу у Збройні сили України резервістів без оголошення додаткової мобілізації в країні.

Про підписання закону Володимиром Зеленським 21 квітня повідомив сайт Президента України.

Як ідеться в повідомленні, закон передбачає, що в особливий період до лав ЗСУ будуть призвані резервісти, які вже мають бойовий досвід і офіційно перебувають у резерві ЗСУ з підписаними про це угодами. Цим резерівстам під час призову надаються ті ж соціальні гарантії, що й при мобілізації.

"В особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву. Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо. На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів у особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби", - сказано в повідомленні Офісу Президента України.

Там зазначили, що вступ у дію підписаного Володимиром Зеленським закону дозволить швидко посилити обороноздатність України.

"Цей документ удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації. Це дасть змогу оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії, що стрімко наростає, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці", - інформує сайт Президента.

Читайте також: ВР схвалила закон, який дозволяє призивати резервістів на службу без мобілізації

Цей ініційований Президентом законопроєкт №3553 Верховна рада України прийняла 30 березня цього року.