Живий геній сучасності Іван Марчук відкриє виставку своїх картин у Йорданії

Іван Марчук
Іван Марчук

У столиці Королівства Йорданія 1 квітня відкриється виставка картин всесвітньо відомого художника.

Як повідомляє Посольство України в Йорданії, виставку, що триватиме до 7 квітня у Королівському культурному центрі столиці Йорданії Аммана, особисто відкриє сам Іван Марчук.

Жива легенда українського живопису, всесвітньо відомий художник Іван Марчук представляє в Йорданії ретроспективну виставку «Голос моєї душі». Це буде вже другий візит маестро до Королівства – 13-15 грудня 2016 року за ініціативою Посольства України йорданці та гості Йорданії вже мали змогу ознайомитися з деякими роботами Марчука в рамках першої його виставки у країнах Близького Сходу та Африки.

Цього разу в експозиції буде 50 полотен шести авторських циклів феноменально широкого творчого діапазону: від філософськи проникливого «Голосу моєї Душі» до гіперреалістичних пейзажів. Картини дадуть відчути жителям південних широт красу і неповторність української природи, насолодитися прохолодою снігових просторів, повідомили в посольстві.

Церемонія відкриття виставки: 01.04.2018 – 18:00

Графік роботи виставки: з 01.04.2018 по 07.04.2018 (11:00 – 13:00, 17:00 – 20:00)

Вплив полотен Івана Марчука на глядача порівнюють з дією 25 кадру, котрий впливає на підсвідомість і тому закарбовується в пам’яті назавжди.

“Митець художніми засобами вибудував власну світоглядну систему, закорінену на високій естетиці і спрямовану на перспективу, запропонував власне бачення глибоких філософських тем людського буття. Філософські теми його картин передають драматичну напругу, що переживає людство, і співзвучні викликам новітньої доби”, – пишуть про Марчука в українському посольстві в Йорданії.

Довідково: Іван Марчук (народився в Москалівці Лановецького району на Тернопільщині в 1936 році) – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин міст Києва та Тернополя, член Золотої гільдії Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі. Його ім’я – у числі сотні геніїв сучасності (за версією британської газети «The Daily Telegraph), які створюють багатовимірний образ світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.

За понад півстоліття творчої діяльності Іван Марчук мав близько 150 монографічних виставок на 5-ти континентах світу.

ф2ф3