“Життя – швидкоплинне, не встигаєш рахувати роки”, – 91-річний ветеран-пожежник з Тернополя (Фото)

оснСвященний обов’язок співробітників пожежно-рятувальної служби пам’ятати про ветеранів, оточувати увагою, надавати їм матеріальну та моральну допомогу.

Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Читайте також. «Низький уклін за те, що не скорилися», — голова облради ветеранам ОУН-УПА (Відео, Фото)

У нашому місті проживає людина з унікальною багатою життєвою долею – ветеран Другої світової  війни та учасник бойових дій, колишній викладач Львівського пожежно-технічного училища та ветеран пожежної охорони полковник внутрішньої служби у відставці Олексій Романенко.

Народився Олексій Родіонович у далекому 1923-му. У січні 1942 року дев’ятнадцятирічним юнаком потрапив на фронт. Ризикував життям у важких кровопролитних боях, був учасником битви на Курській дузі та в боїв під Нарвою. Був контужений, тричі поранений. У червні 1945 року йому випала честь бути учасником Параду Перемоги, який відбувся в Ленінграді.

Читайте також. Міліціонери з Тернопілля – близнюки Сімчуки передали привіт усім через київських журналістів (Відео)

Після війни чоловік працював пожежником у 82-й окремій воєнізованій пожежній команді Ленінграда. Навчався у Ленінградському пожежно-технічному училищі. Після випуску працював викладачем спецдисциплін Вільнюської школи підготовки офіцерського складу органів внутрішніх справ. Далі - робота у Київському пожежно-технічному училищі, а згодом у Львівському пожежно-технічному училищі. Він викладав майбутнім офіцерам-вогнеборцям такі дисципліни, як пожежна профілактика, організація служби та підготовки.

Із 1961 року Олексій Родіонович, не полишаючи викладацької діяльності, працював у пожежній охороні Львівщини. У 1977 році вийшов на заслужений відпочинок, але не мислив себе без роботи і до грудня 1987 працював інженером в одному з львівських підприємств. А невдовзі з сім’єю переїхав у Тернопіль, де мешкає сьогодні.

Читайте також. «Викреслювати із української культури образ Діда Мороза не варто», — актор з Тернополя (Відео)

За 30 років роботи в пожежній службі Олексій Романенко виховав не одне покоління вогнеборців, підготував сотні висококласних фахівців пожежної справи, виховав не один десяток майбутніх полковників і генералів. Він не лише був свідком і учасником створення та зміцнення Львівського пожежно-технічного училища – на його очах відбулося становлення пожежно-рятувальної служби України.

За багаторічну бездоганну службу Олексій Романенко отримав чимало державних відзнак, серед яких ордени «За мужність» і «Вітчизняної війни» І-го ступеня, медалі «За відвагу», «За бойові заслуги», «За військову доблесть», «За Перемогу над Німеччиною» – усього понад 20 нагород.

Незважаючи на поважний вік, ветеран і сьогодні продовжує надавати велику допомогу у вихованні особового складу. Він завжди охоче та щедро ділиться власним безцінним досвідом. У його спогадах оживають події давно минулих днів.

Читайте також. Тернопільський популяризатор туризму — Роман Романишин отримав парламентську премію

- Життя швидкоплинне, – зауважує ветеран, – не встигаєш рахувати роки. Тож слід жити так, щоб жодна хвилина не була витрачена даремно. Ставити перед собою цілі та досягати їх.

До Олексія Родіоновича в гості нещодавно завітало керівництво Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області. Полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей із побажаннями здоров'я, родинного тепла, щастя, благополуччя та мирного неба над головою вручив ветерану гостинці та висловив щиру подяку за його довголітню службу та великий вклад у розвиток пожежно-рятувальної служби.

У свою чергу, тернополянин подякував за турботу та бажав всім працівникам ДСНС здоров’я, миру, і, головне, завжди повертатися після бойових чергувань до своїх домівок, де на них завжди чекають рідні та близькі.

Софія Левицька