Житомирщина отримає 40 сучасних “швидких”

index У рамках державної соціальної програми забезпечення регіонів України новими автомобілями швидкої медичної допомоги, Житомирська область отримає 40 карет медичної допомоги, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Зокрема до регіону буде передано 5 автомобілів типу А2, 32 типу В та 3 карети “швидкої” типу “С”.

Як зазначили у відомстві, нові автомобілі швидкої медичної допомоги (АШМД), що закупило МОЗ за кошти державного бюджету, будуть розподілені між усіма регіонами України таким чином, що нові сучасні автомобілі працюватимуть і в обласному центрі, і в невеликому місті та селі. Це дозволить уникнути дисбалансу у забезпеченні “швидкими”.
Рівномірний розподіл автомобілів швидкої допомоги по регіонах наблизить виконання соціального стандарту доїзду бригади екстреної медичної допомоги – 10 хвилин у місті і 20 хвилин у сільській місцевості.

Загалом відомство закупило понад 1,4 автомобілів швидкої медичної допомоги. Після того як нові "швидкі" будуть доставлені у регіони, загальний рівень забезпеченості сучасними каретами швидкої допомоги по Україні у середньому зросте удвічі і становитиме 60%. Відтак ще 40% "швидких" залишаються застарілими.

Нагадаємо, станом на 27 березня 2014 р. науково-виробниче об'єднання "Практика" передало уповноваженими підприємству Міністерства охорони здоров'я України ДУО "Політехмед" понад 600 автомобілів швидкої медичної допомоги в рамках виконання державної соціальної програми.