Жителі Тернопілля на оборону України цьогоріч вже віддали 100 млн грн військового збору

укрвійськовий -зброя з син-жовт на фоні строюЗ початку цього року до державного бюджету України з доходів жителів Тернопільщини переказано 107 млн гривень військового збору.

Зокрема, у листопаді на потреби армії надійшло 12,1 млн гривень цього платежу, повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Податківці зауважують, що платниками збору також є фізичні особи-підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування. Відповідно, цьогоріч військовим збором у розмірі 1,5% оподатковуються доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.

Для фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця. Платники самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5%  від чистого оподатковуваного доходу, який відображають в річній податковій декларації. Сплачувати збір загальносистемникам потрібно в терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб.