Жителі селища на Тернопільщині створили петицію про порятунок місцевої річки Збруч (Відео)

фото: YouTube
фото: YouTube

Розпачливий пост розмістила на своїй сторінці у Фейсбуці ще 2 лютого громадська активістка, вчителька історії, жителька селища Скали-Подільської, що у Борщівському районі на Тернопільщині Оксана Ундерко.

“І мали бути громадські слухання, і якісь там адмінстягнення присудили голові громади, і декілька років тому громадські активісти розтягали ті плити, які перегороджували Збруч, і що? Все ми проковтнули, все, що хотів власник, те й зробив. Ми ж ще раз продемонстрували, що ми бидло, що живемо, як бидло, бо ми того варті. Збруч вмирає, ми всі дивимось на це, а грошики капають і капають одній родині…”, – написала вона у дописі.

А тепер місцеві активісти зареєстрували ще й петицію. Петиція зареєстрована на сайті Gromada.org.u.

“До уваги мешканців нашої країни! В Скалі-Подільській із грудня 2015 року працівники ТзОВ “Сібекс” частково загатили бетонними плитами русло річки Збруч в районі млина. Це обурило громадян. Після багаторічних походів, листів, запитів до різних державних установ щодо цієї ситуації на річці жодних зрозумілих пояснень або відповідей немає. З надійних джерел відомо, що ОВД (оцінка впливу на довкілля) не проводилась, громадських обговорень не відбулось.Тому дані маніпуляції з річкою є кричущим порушенням законодавства. Місцева влада в особі голови ОТГ Мирончука “слідкує за ситуацією” вже роками. На теперішній час русло р. Збруч у районі млина Скали-Подільської відсутнє по причині повної загати працівниками даної фірми. Ми вимагаємо повного відновлення природнього русла р.Збруч! Просимо усіх людей підтримати нас!”, – йдеться у тексті петиції.

– Підписати дану петицію можуть будь-які громадяни України, яки мешкають не лише в Скалі-Подільській. Головне мати бажання, потратити дві хвилини і мати український номер телефону, – розповіла вчителька історії, громадська активістка зі Скали-Подільської Оксана Ундерко.

Як знищується річка Збруч, дивіться у відео Ярослав Павлович: