Жителі села на Тернопільщині висадили алею унікальних дерев

Павловнія, фото з вільних джерел.
Павловнія, фото з вільних джерел.

Активісти Горошової, що на Тернопіллі, ініціювали акцію висадження саджанців Адамового дерева уздовж дороги. Акцію приурочили до святкування дня села. Саджанці унікального дерева виростили й надали людям вихідці із Горошової Павло Никорчук і Надія Яремій.

Павловнія — дерево, родом зі Східної Азії. Його ще називають Адамовим. Чому? Можливо, через неймовірний колір цвітіння — фіолетовий. Коли павловнія зацвітає, ця краса й справді має вигляд райської. Павловнія, кажуть науковці, мала б без проблем прижитися в теплому кліматі південного Поділля. Дерево є не лише красивим, а й корисним: його цвіт вважається чудовим медоносом і навіть очищає повітря. Павловнія – унікальне дерево, що за 5-6 років досягає 20 м у висоту та 50 см у ширину віднедавна росте і в Україні

Ініціативу підтримали жителі села і вийшли із лопатами й відрами до дороги. Щоб зберегти для історії цю подію, було вирішено кожному, хто посадив свій саджанець, встановити іменну табличку з інформацією: хто, коли і з ким посадив деревце. Родинам, які брали участь в акції, організатори вручали навіть відповідне свідоцтво. Члени цих сімей тепер мають доглядати свій саджанець, поливати його і оберігати.

Якщо деревця приживуться, то уже через два роки жителі Горошової і гості села матимуть змогу насолоджуватися красою їх цвітіння.

Організатори акції вибрали саме Адамове дерево для створення алеї через його рідкісний колір цвіту. Кажуть, сакур, магнолій уже є багато в різних містах України, а от павловнії — не так багато. Тому жителі Горошової претендують на особливу увагу, адже вони перші, хто вирішив створити алею унікальних дерев.