Жителі села на Херсонщині вже втретє перекрили дорогу. Чого вимагають? (Фото)

Фото: Facebook Олени Олійник

Щодня ЗМІ повідомляють тривожні новини про мітинги, які проводять люди, що незадоволені адміністративною реформою. Сьогодні дорогу перекривали жителі села Чкалове, Новотроїцького району, що на Херсонщині. На акцію протесту люди вийшли уже втретє.

Тож з 10 до 11 години ранку рух транспорту на цьому відрізку дороги, який веде до Генічеська, був заблокований.

Учасники акції виступають проти створення однієї об’єднаної територіальної громади, як передбачено новим перспективним планом, затвердженим Кабміном. Об’єднуватись в одну громаду вони не хочуть, пише Суспільне.

Понад 200 людей вийшли з плакатами та транспарантами у руках. Це жителі сіл та населених пунктів Новотроїцького району. Вони проти об'єднання їх у одну громаду.

"Є надія на те, що нас почують. На комітеті Верховної Ради сказали, що достатньо листа губернатора, щоб це переглянули. Люди налаштовані рішуче"- каже учасниця акції Олена Олійник.

У грудні 2019 року обласною радою було затверджено 4 ОТГ, а саме: Громівська, Чкалівська, Новотороїцька та Сиваська, - говорить Громівський сільський голова Сергій Ляшко. А в результаті вирішили об'єднати в одну громаду. 12 червня Кабінет міністрів України видав розпорядження "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Херсонської області". За ним Новотроїцький район об'єднується в одну громаду.

Фото: Facebook Олени Олійник

"40 населених пунктів хочуть об'єднати в одну ОТГ. Це відстань буде до центру громади понад 100 км. Як це ? Що означає децентралізація ?- Це наближення послуг до населення. А яке ж це наближення ?", - говорить Громівський сільський голова Сергій Ляшко.

"Об'єднати понад дві тисячі кілометрів в одну громаду – це недопустимо. Це проти всіх правил і методик децентралізації. Всі експерти розуміють, що потрібно 4 ОТГ. Тому нас підтримують і достатньо листа губернатора, щоб затвердили 4 громади", - говорить журналістка Олена Олійник.

Під час акції учасники зателефонували заступнику голови облдержадміністрації Дмитру Бутрію і він сказав, що сьогодні о 18 Юрій Гусєв готовий зустрітися із представниками.

За словами Олени Олійник, учасники акції пропускали спецавтомобілі, рейсові автобуси та машини із дітьми.