Жителі села на Черкащині виступили проти функціонування центру реабілітації і висунули декілька вимог до керівників закладу (Відео)

фото: 5 канал
фото: 5 канал

Зокрема, жителі села Костянтинівки вимагають, щоб керівництво центру звільнило самовільно зайняту землю та знесло неузаконені споруди. Чому?

 Селяни переконують, що заклад працює незаконно і вимагають звільнити територію біля будівлі, яку, на їхню думку, заклад отримав незаконно.

5 років тому керівництво реабілітаційного центру придбало приміщення колишньої школи. Після ремонту відкрило медико-оздоровчий заклад. Облаштували й господарчі споруди за межами території закладу. Це і не сподобалось місцевим. Мовляв, центр захопив землю сусідів.

Мешканці вкотре прийшли на збори. Мають кілька вимог: щоб керівництво центру звільнило самовільно зайняту землю та знесло неузаконені споруди, інформує 5 канал.

“Останнім часом вони почали незаконну забудівлю, на що ми звернули увагу, кажемо: ви хоч людям залиште прохід, бо я особисто чув, як оце темніє, осьо осінь, обходять під путями, попід садками”, – зауважує мешканець села Олександр Галущенко.

У меншості залишилися ті, хто просив знайти компроміс та допомогти центру залагодити всі земельні та юридичні проблеми.

“Я вважаю так, що цим людям треба допомогти, це як людина тоне, то можна або камінь до ніг прив’язати і утопить, або кинуть рятувальний круг”, – переконує місцева мешканка Юлія.

У центрі визнають: не змінили належним чином цільове призначення будови та не оформили ділянку навколо зведеної споруди. Але намагаються спірне питання вирішити із сільрадою. Поки що порозуміння не знайшли.

“По цей рік вони не давали нам дозвіл і звинувачували в тому, якщо і давали якісь документи, то вони були неправильно оформлені і нам завертали, у 16 році ми вже заплатили кошти, дійшли до останнього етапу реєстрації землі, а нам кажуть: підождіть, вона не розподілена, вони навмисно, про це знали і нічого не робили”, – переконує керівник реабілітаційного центру Сергій Голуб.

Натомість, чиновники райдержадміністрації пояснюють: насамперед потрібно змінити цільове призначення приміщення. Тоді містобудівна рада перегляне збільшення розміру території ділянки навколо центру.

“Може їм і більше детальним планом передбачається, це буде приходити містобудівна рада і спеціалісти вирішуватимуть, чи можна чи не можна це зробити, а потім їм потрібно відвести цю земельну ділянку”, – зазначає завідувачка сектора містобудування та архітектури Смілянської РДА Наталія Темченко.

Представники реабілітаційного центру вже розпочали оформлення документів.

Подробиці – у репортажі журналістів Яни Лимаренко, Вячеслава Ромодана, Черкаська область, “5 канал”: