Жителі міста Сміли, що на Черкащині, підтримали свого земляка – командира буксира Олега Мельничука, який знаходиться у суді Сімферополя

фото: Фейсбук Smila Svit
фото: Фейсбук Smila Svit

Командир рейдового буксира «Яни Капу», старшина Олег Мельничук у підконтрольному Росії суді окупованого Криму скористався своїм правом на перекладача з іноземної мови. Військовополонений заявив, що не повністю розуміє російську. 

28 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд окупованого Криму заарештував усіх 24 затриманих українських моряків та співробітників СБУ.

Їм загрожує до шести років позбавлення волі за нібито «незаконний перетин державного кордону Росії», в чому їх звинувачує російська влада.

Командир рейдового буксира «Яни Капу», старшина Олег Мельничук у підконтрольному Росії суді скористався своїм правом на перекладача з іноземної мови, розповів його адвокат Едем Смедляєв.

Про це він розказав в ефірі каналу «112». За словами правника, Київський районний суд Сімферополя обрав для його підзахисного такий же запобіжний захід, що й решті полонених – арешт на два місяці.

«Олег скористався правом на перекладача, заявив, що не повністю розуміє, і йому надали перекладача з російської на українську і з української на російську. Він також заявив, що не визнає себе винним, вважає себе непричетним до цієї справи і готовий відстоювати свою невинуватість в будь-якому місці, в тому числі в судах», – сказав Смедляєв.

У соціальних мережах, зокрема у групах міста Сміла, земляки активно підтримують Олега Мельничука: дякують за службу та висловлюють підтримку батькам.

У групі Smila Svit у Фейсбуці йдеться:

"СЕРЕД МОРЯКІВ, ЗАХОПЛЕНИХ РОСІЯНАМИ, ОДИН – РОДОМ ЗІ СМІЛИ.

Рейдовим буксиром «Яни Капу», захопленим в Азовському морі Росією разом із ще двома катерами «Бердянськ» і «Нікополь», керував смілян Олег Мельничук Олег Мельничук 1995 р.н.

Хай Бог береже Вас!".