Житель Чернігівщини виграв суд у місцевої енергетичної компанії, яка має виплатити йому 100 тисяч гривень моральної шкоди (Відео)

фото: Суспільне. Чернігів
фото: Суспільне. Чернігів

Інженер-програміст Олександр Зялік із села Ніжинське, що на Чернігівщині, згадує липень 2018-го. Тоді «Чернігівобленерго» відключило чоловікові світло за 293 гривні боргу. Тому у домівці пана Олександра електроенергії не було більше року!

«Перед цим вони присилали мені кілька повідомлень про відключення, всі вони незаконні. У всіх повідомленнях не було інформації. Тобто писалось про борг, але звідки виник цей борг, вони не писали», – каже Олександр.

Звідки в нього взявся борг, Олександр пояснює так:

«Я тут живу постійно, у мене постійно є споживання електроенергії. Грубо кажучи, наприклад, якщо я кожного місяця споживаю приблизно 100 кіловат, то, відповідно до сучасних тарифів, я за 100 кіловат повинен заплатити 90 гривень. Вони це споживання змістили в один місяць, тобто виходить, що в одному місяці у мене 0 споживання, відповідно 0 я повинен заплатити. В іншому місяці в мене 200 кіловат споживання. А за 200 кіловат вже не 180 гривень, а там тариф не по 90 копійок за кіловат, а якщо більше 100 кіловат споживання, то там 1,68 грн за кожен кіловат. Елементарною маніпуляцією «Чернігівобленерго» робить так званий борг мені, бо по показниках усе збігається з моїми даними».

Світла в Олександра не було більше року. Увесь цей час, каже чоловік, він не міг працювати. Позов до Ніжинського міськрайонного суду подав у червні 2019-го. Просив 340 тисяч гривень компенсації за моральну шкоду, інформує Суспільне. Чернігів.

«Я приблизно уявив собі, скільки б я міг заробити, якби мені не заважали заробити, і виставив суду приблизно на третину менше від цієї суми. Я в судовому порядку довів, що я платив щомісяця, як треба, і мої розрахунки збігаються щомісячно відповідно. Того, що це було відключення за законом, не довели в судовому порядку навіть «Чернігівобленерго». Вони не надали суду жодного підтвердження того, що це було відключення», - каже Олександр Зялік.

Ніжинський суд постановив виплатити Олександру 30 тисяч гривень компенсації моральної шкоди. Така сума не влаштувала чоловіка, він подав апеляцію.

«Суд Чернігівський апеляційної інстанції фактично перевірив усі мої докази. Я ще надав додаткові докази. Ми детально «розжували» всю цю ситуацію з відключенням. Вони навіть перевіряли мої квитанції особисто, щоб все було. І збільшили суму моральної компенсації до 100 тисяч гривень».

Касаційну скаргу на рішення у справі Олександра Зяліка подало «Чернігівобленерго» до Верховного Суду. Як сказала заступниця директора з правової роботи підприємства Катерина Шарай, вони не згодні з тим, що мають виплатити чоловіку 100 тисяч гривень компенсації моральної шкоди.

Подробиці - у сюжеті журналістів UA: Чернігів: