Журналісти з’ясували, як у Мінсоцполітики прикривали одну з найбільш нахабних схем обману держбюджету (Відео)

уУ заступника міністра соціальної політики Андрія Реви 28-річного Олександра Привалова і ще кількох чиновників з міністерства правоохоронці провели обшуки.

За офіційною версією слідства вони сприяли контрабанді та розкраданню бюджетних коштів. Програма «Гроші» розкрила, як працює одна з найбільш нахабних схем обману державного бюджету.

У Привалова слідчі шукали документи, за якими замміністра визнавав будь-який вантаж гуманітарним, звільняючи від сплати мит. За офіційною версією слідства, заступники Реви сприяли контрабанді і підозрюються в розкраданні коштів в особливо великих розмірах.

Виконавчий директор благодійного фонду «Свої» Оксана Сухорукова розповіла, що їм запропонували створити асоціацію, під егідою якої возити «гуманітарку», яка насправді була контрабандою. Сухорукова відмовила і їй почали погрожувати.

Ось як мала працювати схема: волонтери з ідеальною репутацією створюють асоціацію, через яку з-за кордону привозять товар. Комісія Мінсоцполітики визнає цей товар гуманітарним і він без оподаткування потрапляє на територію України.

Далі псевдогуманітарка виявляється на полицях магазинів, ринків і секонд-хендів по всій країні — кожен учасник схеми отримує мільйони доларів прибутку.