Журналісти розповіли про цікаві факти з життя “найвпливовішого підлітка планети” – Грети Тунберг

фото: BEN STANSALL/AFP
фото: BEN STANSALL/AFP

Ще рік тому ця школярка зі Швеції була мало кому відомою. Хіба що в себе на батьківщині, де вона самотньо сиділа під парламентом із намальованим від руки плакатом.

І от уже виступила на кліматичному саміті ООН, зустрілася з Папою Римським та Бараком Обамою і має номінацію  на Нобелівську премію миру.

Багатьох людей дивує: як вона стала “найвпливовішим підлітком планети”?

Цю тему дослідила журналістка ВВС News Україна Вікторія Жуган.

ЇЇ батьки стверджують, що звернутися до теми екології їх змусила рідна донька.

Малена Ернман, матір дівчинки, пригадує, що якось саме Грета відмовила її летіти літаком, оскільки, за її словами,  він шкодить довкіллю.

Відтоді, каже жінка, вони захопились вивченням теми екології усією сім’єю і навіть видали книгу.

Деякі журналісти у Швеції кажуть, що розкрутка Грети була спланованою акцією.

Та батьки і вона сама це заперечують.

Видана Маленою Ернман книжка добре продавалася і була перекладена на кілька мов. Та родина Грети каже, що усі зароблені гроші віддали на благодійність для організацій, які працюють із дітьми, тваринами, та займаються питаннями зміни клімату.

А от PR-спеціаліст Рентцхог заробив на Греті майже 1 млн євро. У жовтні 2018 року він запросив її до “молодіжної ради директорів” створеного ним екологічного стартапу We Don’t Have Time.

Усі, хто слухав виступ Грети на кліматичному саміті ООН помітили, що в дівчинки є проблеми зі здоров’ям.

За словами Тунберг, у віці 11 років у неї діагностували депресію, а пізніше лікарі виявили у неї синдром Аспергера (одна із форм аутизму), обсесивно-компульсивний розлад і селективний мутизм.

Синдром Аспергера впливає на комунікативні навички людини. Обсесивно-компульсивний розлад передбачає нав’язливі думки, які викликають тривогу. Селективний мутизм означає, що людина втрачає здатність говорити у певних ситуаціях.

За словами активістки, депресія в дитинстві була багато в чому пов’язана з кліматичною та екологічною кризою.

“Мені здавалося, що все пішло шкереберть, нічого не відбувалося і що ніщо не мало сенсу,” – сказала вона в інтерв’ю ВВС.

Підліток згадала, що тоді вона пообіцяла собі присвятити життя задля гарної справи. Вона переконана, що синдром Аспергера їй багато в чому допомагає.

“Це робить мене іншою, а бути іншою – це дар… Я бачу речі поза рамками… і не попадаюсь на брехню. А якби я була такою, як усі, то не розпочала би шкільний страйк”, – розповіла вона тоді.