Журналіст з’ясував, які саме снаряди знищені вибухами на складі ЗСУ в Ічні

Снярд зі складу ЗСУ в Ічні. Фото - соцмережі
Снярд зі складу ЗСУ в Ічні. Фото – соцмережі

Внаслідок пожежі, що почалась на складах боєприпасів Міноборони України на Чернігівщині в ніч на 9 жовтня, почали вибухати снаряди великих калібрів.

Як повідомив журналіст Юрій Бутусов у Фейсбук, від пожежі постраждали склади, на яких зберігались боєприпаси калібру понад 100 мм.

За його даними, першими здетонували від пожежі ракети калібру 122 мм до систем залпового реактивного вогню “Град”. Також вибухали міни 120-го калібру, танкові снаряди.

Читайте також: У Генштабі ЗСУ сказали, які боєприпаси вибухають на складах ЗСУ на Чернігівщині

ф1

Вранці 9 жовтня Генштаб ЗСУ у своїй зведеннях повідомляв, що вибухи, інтенсивність яких падає, це - детонація боєприпасів до стрілецького озброєння.

Заступник начальника Генштабу ЗСУ Родіон Тимошенко на брифінгу 9 жовтня повідомляв, що у вогні пожежі опинились "різні боєприпаси". Генерал підкреслив, що пожежа на складі боєприпасів в Ічні почалась із чотирьох вибухів в різних кінцях складів. Тому диверсія - одна з версій причин пожежі і вибухів 6-го арсеналу Міноборони України біля селища Дружба на Чернігівщині.

Читайте також: Диверсія? Повна версія брифінгу заступника начальника Генштабу ЗСУ щодо пожежі на складі боєприпасів на Чернігівщині (Відео)

Генерал Тимошенко також назвав недостовірним повідомлення Управління ДСНСУ у Чернігівській області про те, що на складах біля Ічні було 88 тисяч тонн боєприпасів.

Читайте також: Гройсман в Ічні назвав головне завдання ліквідації наслідків вибухів армійських складів (Відео)

Радник Міноборони України Юрій Бірюков повідомив, що з цього арсеналу раніше було вивезено 56,5 тисяч тонн боєприпасів і в рамках реконструкції складів мали ще вивезти наполовину менше, а частину залишку утилізувати.

Читайте також: Хвостовик «Града» в асфальті подвір’я: в Ічні на повну працюють піротехніки (Відео, Фото)

Міністр оборони Степан Полторак заявив, що на момент вибуху на 6-му арсеналі Мініоборони біля Ічні склади були порожні на 50%: важливі для української армії боєприпаси звідти були вивезені раніше.