Журналіст розповів, хто матиме переважне право на купівлю землі згідно з новим законом “Про ринок землі”

фото: zhitlo24.com.ua
фото: zhitlo24.com.ua

Журналіст Громадського Федір Прокопчук розповідає, яким бачить майбутній ринок землі Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства .

То хто ж матиме право купувати землю?

В проєкті закону є вичерпний перелік тих, хто може купувати українську землю. Це можуть робити громадяни або юридичні особи України, територіальні громади та держава. Без жодних додаткових умов.

Це важливо, бо і зараз, за Земельним кодексом, українці можуть купувати землю, однак вони повинні мати або сільськогосподарську освіту, або досвід роботи у сільському господарстві, чи безпосередньо працювати на землі. Так само з юридичними особами: в установчих документах має бути прописана сільськогосподарська діяльність.

Іноземці та особи без громадянства можуть отримувати землю як спадкоємці, однак впродовж року після цього вони мають її відчужити.

Є ще один нюанс у законі. В ньому прописано і те, хто матиме переважне право купити землю.

Відповідно до зареєстрованого законопроєкту, першочергове право на купівлю землі матиме її орендар. Для цього треба тільки заплатити ту суму, яку хоче власник.

За нинішнім законодавством, першочергове право на купівлю має той, хто проживає на території громади, де продається земля.