Жовта заграва над полями: як ліквідовували техногенну аварію на трасі під Дніпром (Фото, Відео)

ф1Розлив азотної кислоти через розгерметизацію автоцистерни на трасі під Дніпром вдень 7 серпня рятувальники ліквідували. Серед людей постраждалих внаслідок цієї техногенної аварії немає.

Жовтогаряча пара над полями – це результат хімічної реакції, за допомогою якої рятувальники ліквідовували розлив кислоти.

Як повідомлояє ГУ ДСНСУ у Дніпропетровській області, щоб нейтралізувати 4 тонни кислоти, розлитої на площі 45 квадратних метрів, на цю забруднену площу висипали 1,5 тонни каустичної соди і вапна та поливали це для пришвидшення хімічної реакції водою. Потім нейтралізовану кислоту засипали 18 тоннами піску.

ф3

В ході рятувальної операції вітер дув не в напрямку наслених пунктів, тому перевищень норм випарів азотної кислоти у навколишніх селах не зафіксовано, стверджують рятувальники.

ф4

А от щодо соняшникового поля площею 89 гектарів, на яке йшла жовтогаряча пара від хімічної реакції, то на відстані 800 метрів від місця розливу кислоти норма випарів там була перевищена у 20 разів, застерегли у ГУ ДСНСУ в області.

ф2

Фахівці лабораторного центру Держпродспоживслужби взяли проби ґрунту з поля, щоб визначити його безпечність.

До 21 години 7 серпня ліквідацію наслідків розливу кислоти рятувальники завершили.

ф1

Сьогодні з автоцистерни мають перевести кислоту, що залишилась, в іншу ємність.

Загалом автоцистерна, що розгерметизувалась, везла 24 тонни азотної кислоти. Витік стався з одного 8-тонного відсіка.

Всі фото – і відео ліквідації наслідків техногенної аварії – ГУ ДСНСУ у Дніпропетровській області.