Жодного злочину чи порушення порядку під час Всеукраїнської прощі не зафіксували (Фото)

10563376_539173082853546_1288509584_n-n– Ми йшли всі разом, але людей було багато, я відстала і загубилася, – схлипувала дівчинка років 10-ти, ведучи за собою двох міліціонерів Хресною дорогою у Зарваниці 19 липня.

Власне, таких випадків у вихідні, 19-20 липня, не бракувало, адже на спільну молитву за мир на Тернопілля з’їхалися 100 тисяч прочан зі всієї України і навіть з-за кордону. Але все минулося більш-менш спокійно. Порушень громадського порядку не допустили та будь-яких злочинів не зафіксували.

Читайте також. “Ми переможемо, бо з нами – Бог і правда”, – Арсеній Яценюк у Зарваниці (Фото, Відео)

Адже 300 тернопільських міліціонерів спільно з громадськими активістами дбали про безпеку прочан під час Всеукраїнської та Молодіжної прощ, що відбулася цими вихідними в одному із найбільших духовних центрів України – Зарваниці. Правоохоронці не лише дбали про безпеку прочан, а й надавали допомогу усім, хто цього потребував.

Люди подолали тисячі кілометрів, щоб спільно помолитися за мир і цілісність нашої держави. На прощу до чудотворного місця прибули і високопоставлені гості: прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр культури України Євген Нищук та інші. Архієрейську святу літургію очолив Глава Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав Шевчук.

Читайте також. Зарваниця: у Молитовному Майдані взяли участь більше 10 тисяч молодих людей (Фото)

Серед тих, хто вперше забезпечує безпеку прочан  – понад півсотні бійців новоствореного спеціального батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Тернопіль”. Цьогоріч допомогти співробітникам міліції зголосилися: «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Автомайдан» та Всеукраїнське об’єднання «Тризуб».

Міліціонери спільно з активістами патрулювали місце паломництва, стежили за правопорядком, запобігали вчиненню правопорушень. Державтоінспектори наглядали  за безпекою руху на автошляхах до святого місця, здійснювали супровід піших груп прочан.

Читайте також. Теребовлянський район: рятувальники дбали про безпеку на прощі у Зарваниці (Фото)

Правоохоронці  всіляко допомагали паломникам.  Зокрема, допомагали тим, хто загубився серед багатотисячного натовпу, розшукати  своїх рідних. Паломники зверталися до лікарів відомчої міліцейської служби за медичною допомогою. Таких фактів було чимало.