Жінки в армії: гранатометниця полку імені Івана Богуна розповіла, як потрапила до лав Нацгвардії з п’ятої спроби

фото: Нацгвардія України
фото: Нацгвардія України

Завдяки активним ґендерним змінам у Національній гвардії України, тепер для жінок відкриті майже всі спеціальності. Гранатометницею у Калинівському полку імені Івана Богуна служитиме Анастасія Чмихал, інформує Фейсбук Національної гвардії України.

Дівчина місяць тому стала військовослужбовцем Національної гвардії. Вона уже встигла привернути увагу до себе під час показових виступів новобранців після церемонії прийняття присяги.

Анастасія стала першою дівчиною, яка брала участь у таких виступах – досі виступали тільки хлопці.

Анастасія кілька разів робила спроби піти на службу, але щоразу їй відмовляли. Вийшло аж з п’ятої спроби.
Ще кілька місяців тому Анастасія працювала у Польщі. Але власник підприємства почав згортати виробництво. І вона вирішила, що якщо так доля складається, то повернеться в Україну і спробує підписати контракт на військову службу.
Виробництво у Польщі закрилося, я повернулася в Україну, а через кілька днів після повернення мені зателефонували з військової частини і запросили на службу. Видно, тут знали про моє бажання, – розповідає новоспечена гранатометниця.
Така, здавалось би, незвична для дівчини військова спеціальність зовсім не страшить Анастасію. Вона, загартована спортом, готова до випробувань і фізичних навантажень.
"У мене весь час було прагнення стати військовою, ніде більше я себе поки не бачу", – каже дівчина.