“Жінки любили розкіш і в Х столітті. У них було багато прикрас”, – член клубу Живої Історії Ульфа Бйорна (Відео)

зброяОбладунки, одяг та предмети побуту Київської Русі та Давньої Скандинавії у Тернополі може побачити будь-хто – варто зайти у художню галерею, що на Сагадачного.

Усі експонати реконструювали власноруч члени клубу живої історії Ульфа Бйорна. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. “Червона рута”: у Тернополі шукатимуть молодих авторів і виконавців

На виставці Середньовіччя, що в художній галереї – як речі простих людей, так і войовничої верхівки. Ось це – обладунок знатного дружинника Галицько-Волинського князівства ХІІІ століття. Шолом кували на замовлення, решта – автор реконструкції робив власноруч.

- Шолом Городець під назвою тип 4, за класифікацією професора Кірпічнікова. Дуже поширений тип шолома на території Київської Русі. Клепано-пришивна «чешуя» типу торжок. Аналогів є багато. Меч має назву «Україна», початок XIV століття. Щит - типовий, каплеподібний. Це - ХІ століття, тризуб князя Мстислава Хороброго, – показує член Клубу Живої Історії Ульфа Бйорна Богдан Кагітін.

Читайте також. Презентуватиме книгу славного уродженця Тернопільщини його син – Ігор Гайда

Як одягалися у Х столітті скандинавські жінки, теж можна побачити. Вони ходили в двох спідніх сорочках з льону, зверху одягали хангерок, який защіпували черепашкоподібними защіпками-фібулами.

- Жінки любили розкіш, тому у них було дуже багато всіляких прикрас. Багато чого залежало від статусу жінки, але все одно прикраси були в них досить таки популярними, – розповідає член клубу Живої Історії Ульфа Бйорна Наталя Василишин.

Прикрас та аксесуарів на виставці - особливо багато.

- Лиття, прикраси, різні елементи, які використовували у побуті: пояс з обкладками, гачки до обмоток, браслети, підковоподібні фібули, якими защіпали плащ, наприклад, є фібули, якими защіпали сорочки, ножі та сумки.

На відтворення костюмів, обладунків, мечів, прикрас йде дуже багато часу, оскільки точних знахідок майже немає. Члени клубу розповідають, що орієнтуються на шматки тканини, знайдені в різних похованнях. Від того, як вони були покладені, припускають, яким був крій.

Довідково. Оглянути виставку одягу, обладунків і предметів побуту Середньовіччя можна у художній галереї до 2 жовтня.